Kadra

Oficjalnie: Sergio Romero przedłużył kontrakt z Man Utd

manutd.com

Manchester United potwierdził, że Sergio Romero podpisał nowy kontrakt, który zwiąże go z klubem do 2021 roku. W umowie zastrzeżono opcję przedłużenia go o kolejny rok.

Argentyńczyk dołączył do Man Utd w lipcu 2015 roku i przez ostatnie 2 lata był zmiennikiem Davida de Gei. Po raz pierwszy między słupkami “Czerwonych Diabłów” stanął 27 sierpnia 2015 roku i od tego czasu wystąpił w 28 meczach, w tym w wygranym w maju finale Ligi Europy w Sztokholmie.

Sergio Romero powiedział:

– Bardzo się cieszę, że przedłużyłem kontrakt. Kto nie chciałby być częścią największego klubu na świecie? Mamy tu świetnych bramkarzy i zawsze uczymy się od siebie nawzajem. Występ w finale Ligi Europy był oczywiście bardzo dumną chwilą dla mnie i dla mojej rodziny, więc nie mogę się doczekać, aż pomogę zespołowi odnieść kolejne sukcesy.

José Mourinho powiedział:

– Sergio jest świetnym bramkarzem i prawdziwym zawodowcem. Ma za sobą dobry sezon pełen rewelacyjnych występów, zwłaszcza w Lidze Europy. Zasłużył na ten kontrakt. Dla Manchesteru United mieć jednocześnie Sergio i Davida to niesamowita sprawa.

Zobacz komentarze