Kadra

Rashford zadowolony z formy strzeleckiej

Getty Images

Marcus Rashford przyznał, że jest zadowolony z udanego rozpoczęcia okresu przygotowawczego przez Manchester United, który w pierwszym sprawdzianie pokonał pewnie Los Angeles Galaxy 5:2.

Anglik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i ma nadzieję, że to dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem. Warto dodać, że pozostałe bramki dla “Czerwonych Diabłów” strzelali Marouane Fellaini, Henrich Mchitarjan oraz Anthony Martial.

– Myślę, że dobra forma strzelecka pozwoli na zbudowanie odpowiedniej pewności siebie – powiedział napastnik Man Utd. – To jednak dopiero początek okresu przygotowawczego i całego sezonu. Przed nami wiele pracy do wykonania zarówno pod względem indywidualnym, jak i zespołowym. Kiedy Jesse Lingard posłał piłkę w moją stronę, to wiedziałem, że mam sporo czasu, ponieważ obrońca był po mojej niewłaściwej stronie. Dlatego wykorzystałem odpowiednio dany mi czas i strzeliłem tam gdzie chciałem.

– Czy Jesse może przypisać sobie asystę? Myślę, że podanie było raczej wynikiem interwencji. Zdecydowanie przypadkowa interwencja! Druga bramka była niemal podobna, ponieważ także miałem trochę miejsca. W takich momentach liczy się tylko idealne wykończenie sytuacji. Pierwsze trafienie dodało mi więcej pewności, więc drugi gol był kolejnym krokiem w tę stronę.

– Myślę, że wykonaliśmy dobrą pracę, skoro wygrana wygląda na łatwo odniesioną. Musieliśmy ciężko pracować na boisku i zwycięstwo wcale nie przyszło nam tak łatwo, jak ludzie mówią – zakończył Anglik.

Zobacz komentarze