Kadra

Rooney: niełatwo było dbać o standardy w Man Utd

Getty Images

Wayne Rooney ostrzegł Romelu Lukaku, że po przejściu do Manchesteru United musi się wykazać siłą charakteru i musi liczyć się z ogromną presją.

Zdaniem Wayne’a Rooneya Romelu Lukaku, na którym w nowym sezonie będzie spoczywać odpowiedzialność za prowadzenie linii ataku, jest wystarczająco silny, by poradzić sobie na Old Trafford, ale nie może pozwolić sobie na chwilę zwątpienia.

– Gra dla Manchesteru United to próba charakteru. Trzeba być wystarczająco silnym psychicznie, żeby sprostać wyzwaniu. United to klub, który wymaga sukcesów. Jeśli Romelu będzie wystarczająco silny, z umiejętnościami które posiada, odniesie sukces. Jeśli będzie niepewny, będzie mu trudniej. Trzeba mieć nadzieję, że Romelu będzie miał obok siebie ludzi, którzy odpowiednio go poprowadzą i wyciągną z niego najlepsze cechy – stwierdził Wayne Rooney.

Jednocześnie były kapitan Manchesteru United zasugerował, że nie każdy piłkarz, który w ostatnich latach trafiał na Old Trafford, spełniał kryteria stawiane zawodnikom “Czerwonych Diabłów”.

– W Manchesterze United trzeba utrzymywać odpowiednie standardy. Wychodziło to od sir Aleksa Fergusona i było przekazywane przez takich piłkarzy jak Giggsy, Gary Neville i Scholesy. W ostatnich latach to do mnie i Michaela Carricka należało dbanie o podtrzymanie standardów wśród nowych piłkarzy.

– W ostatnich latach stawało się to trudniejsze, zwłaszcza z niektórymi piłkarzami, którzy dołączyli do klubu. United ma pewne tradycje do podtrzymania. Było to coraz trudniejsze, ale teraz to już nie mój problem. Cieszę się tylko powrotem do Evertonu.

Zobacz komentarze