Mourinho: David De Gea zostanie w Man Utd na 100%

Pauleta Paweł Smyk
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho wziął udział w konferencji prasowej przed niedzielnym starciem towarzyskim z Realem Madryt. Menedżer mówił m.in. o Davidzie De Gei, kontuzjowanych piłkarzach i transferach.

SEZON PRZYGOTOWAWCZY I MECZ Z REALEM MADRYT

– Nie można sobie wyobrazić lepszego przygotowania do sezonu od gry z najlepszymi zespołami, ale ważniejszą sprawą od wyniku jest praca, jaką wykonujemy. Zagraliśmy do tej pory trzy mecze na tournee i każdy z nich innym systemem. Krok po kroku dochodzimy do formy. Mówicie, że następne spotkanie jest dla nas testem, ale ja wolę użyć określenia “doświadczenie”. Piłkarze, którzy nie grali w ostatnim meczu, zagrają teraz. Timothy Fosu-Mensah, Axel Tuanzebe, Matteo Darmian, Demetri Mitchell wystąpią od początku.

RYWALIZACJA SERGIO ROMERO Z DAVIDEM DE GEĄ

– Jestem zachwycony Sergio Romero, ale także Davidem De Geą. Myślę, że postawa Romero w ostatnim sezonie, to najlepsza rzecz jaka mogła przydarzyć się Davidowi. Teraz jest lepszym bramkarzem niż wcześniej, dla mnie to fantastyczna sytuacja, kiedy będę mógł dokonać wyboru między nimi w zależności od okoliczności. Dla Joela [Pereiry] to również doskonała szansa na naukę. Sam Johnstone też świetnie pokazał się w Aston Villi. Dobry, młody bramkarz. Z ich potencjałem nie musimy się o nic obawiać.

DE GEA NIGDZIE SIĘ NIE WYBIERA

– Mogę zagwarantować, że nie odejdzie w tym sezonie, a w przyszłości czuję, że również będzie mu trudno to zrobić. Jest bardzo szczerym chłopakiem i bezpośrednim. Skontaktowano się z nim dawno temu, ale klub był zamknięty na ten transfer. Potem się otworzyliśmy, bo zawsze wiem, że jeśli zawodnik chce odejść, to nie będę mu w tym przeszkadzał, bo koniec końców nie dostanie się od niego tego, czego się po nim oczekuje. Więc się otworzyliśmy, ale później zdecydowałem znów zamknąć tę drogę, bo czuję od niego bardzo pozytywne wibracje. Widzę, że jest szczęśliwy i na 100% z nami zostanie.

ZAWODNICY KONTUZJOWANI

– Nie ma żadnych szans na ich powrót na rozpoczęcie sezonu Premier League. Luke Shaw wróci we wrześniu, Ashley Young w październiku, Marcos Rojo w grudniu, może nawet w styczniu. Ale to dobrze, że są tutaj z nami i mogą wracać do zdrowia przebywając razem z resztą grupy.

TRANSFER GARETHA BALE’A

– To zadanie nie do wykonania. To oczywiste, że Bale lubi Madryt. Sytuacja, w której się znajduje, wyzwania, które przed nim stoją. Jest zawodnikiem bardzo dobrego klubu, nigdy nie czułem chęci jego odejścia stamtąd, więc po co marnować na to nasz czas i energię.

TRANSFERY

– Nie mogę podać wam żadnych nazwisk. Piłkarze należą do swoich klubów i menedżerów. Właściciele nie są zadowoleni, jeśli mówisz o ich piłkarzach, podobnie bym się czuł, gdyby ktoś mówił o moich. Jeśli ktoś powiedziałby, że chce kupić zawodnika Man United, to zareagowałbym “hej, ja tu jestem”. Uważajcie więc, co mówicie. Nie kryję się z moimi planami transferowymi. Chciałem czterech zawodników, by zapewnić balans obecnemu składowi, ale rynek nie jest taki prosty. Jeśli klub nie jest w stanie sprowadzić mi czterech piłkarzy, to niech tak będzie. Lubię moją grupę i mogę nią grać, ale wciąż mam nadzieję, że otrzymam jeszcze trzeciego gracza, może czwartego.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze