„MEN”: Man Utd zainteresowany Jadonem Sancho z akademii Man City

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United powalczy z Arsenalem i Tottenhamem o Jadona Sancho, wysoko cenionego zawodnika grup juniorskich Manchesteru City – informuje Samuel Luckhurst, dziennikarz „Manchester Evening News”.

17-letni Anglik nie znalazł się w kadrze Man City na zagraniczne tournee prawdopodobnie dlatego, że odmówił podpisania nowego kontraktu. Interesują się nim kluby z północnego Londynu, ale według informacji „MEN” Man Utd stara się przekonać go do przeprowadzki za miedzę.

Sancho oczekuje ponoć łatwiejszej drogi do pierwszego zespołu. Niedawno został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw do Europy do lat 17.

Młody Anglik jest kuszony przez kluby z Londynu, ale rozważa również spędzenie roku za granicą, np. w RB Lipsk. Chodzi o to, by jego nowy zespół uniknął płacenia dużego ekwiwalentu za wyszkolenie, z którym musiałby się liczyć klub Premier League, który go sprowadzi. Sancho wciąż nie podpisał profesjonalnego kontraktu.

W majowym czempionacie 17-latek strzelił 7 goli dla pozbawionej kontuzjowanego Angela Gomesa Anglii i cieszy się opinią jednego z najbardziej utalentowanych juniorów Man City – obok Phila Fodena i Brahima Diaza. W przeciwieństwie do niego obaj znaleźli się w kadrze „Obywateli” na tour, co miało go rozzłościć.

Decyzja Guardioli może być na tyle niefortunna, że Khaldoon Al Mubarak, prezes City, wspomniał o Sancho, Fodenie i Diazie, gdy mówił o juniorach, którzy mają bardzo dużą szansę na przebicie się do pierwszego zespołu.

– Widzimy Sancho, Phila Fodena, Brahima Diaza – a to tylko kilku z nich – mówił. – To zawodnicy, którzy mają ogromny talent. To zawodnicy, którzy mają bardzo duże szanse na przebicie się do pierwszego zespołu.

– Jeśli spytalibyście Pepa, powiedziałby wam, że ci gracze mogą być częścią pierwszego zespołu Manchesteru City. Istnieje balans, który trzeba zachować.

Sprowadzenie Sancho byłoby dla United dużym wyczynem, zwłaszcza biorąc pod uwagę intensywną rywalizację na szczeblu rekrutacji juniorów.

W zeszłym roku Yeboah Amankwah, który był w Man Utd na testach, dołączył do City, które zaoferowało mu lepsze warunki. „The Citizens” starali się również sprowadzić Calluma Gribbina, który przed podpisaniem nowego kontraktu z Man Utd znalazł się także na celowniku Liverpoolu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze