Oficjalnie: Neymar nowym rekordzistą, 222 mln euro na koncie Barcelony

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Paul Pogba, bohater wartego 105 milionów euro transferu z Juventusu do Manchesteru United sprzed niespełna roku, nie jest już najdroższym piłkarzem na świecie. Francuskiego pomocnika „przebił” ponad dwukrotnie Neymar, który właśnie rozwiązał kontrakt z FC Barceloną i przeniesie się do Paris Saint Germain.

Pomimo iż latem ubiegłego roku związał się z dotychczasowym klubem kontraktem do 2021 roku, o możliwym odejściu Brazylijczyka z Katalonii spekulowano już od dłuższego czasu. Mało kto wierzył jednak w wysokość kwoty odstępnego, za jaką 25-letni napastnik miałby zamienić Barcelonę na Paryż. Władze klubu zapowiedziały, że piłkarz nie jest na sprzedaż i może odejść wyłącznie po aktywacji klauzuli zapisanej w umowie, wynoszącej 222 miliony euro.

Jak głosi oficjalny komunikat klubu, w czwartkowe popołudnie właśnie taka suma wpłynęła na konto FC Barcelony. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że wpłaty nie dokonał bezpośrednio klub z Paryża, a prawnicy Brazylijczyka. W wyniku tak przygotowanej transakcji formalnie Neymar wykupił własny kontrakt i obecnie jest wolnym piłkarzem.

Neymar pozostanie na bezrobociu niedługo, bo prawdopodobnie już w piątek zostanie zaprezentowany jako gracz Paris Saint Germain. Nieoficjalnie mówi się, że nowy rekordzista będzie zarabiał ok. 30 milionów euro netto, a paryscy szejkowie zamierzają przedstawić Neymara z niecodzienną oprawą – miejscem prezentacji mają być bowiem Pola Marsowe przed Wieżą Eiffla.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze