Prezydent La Liga: gdyby Neymara kupił Man Utd, nie mielibyśmy z tym problemu

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Gdyby Neymar trafił do Manchesteru United, a nie do Paris Saint-Germain, nikt w zarządzie La Liga nie miałby z tym problemu – twierdzi Javier Tebas, prezydent hiszpańskiej ligi, który przed finalizacją przenosin Brazylijczyka do Paryża próbował podjąć działania prawne przeciwko PSG.

– To kontraktowa relacja pomiędzy Barceloną a zawodnikiem – powiedział Tebas na antenie katalońskiego radia RAC1 jeszcze przed tym, jak PSG potwierdziło transfer Neymara. – Jeśli Neymar uda się do siedziby klubu i złoży w depozycie 222 mln euro, Barcelona nie będzie miała wyboru – będzie musiała zaakceptować ofertę.

W Hiszpanii, gdzie każdy kontrakt musi zawierać klauzulę wykupu, to piłkarze wykupują swoje kontrakty. W praktyce jednak zawsze otrzymują stosowną sumę pieniędzy od klubu, który chce ich pozyskać.

– Nam chodzi jedynie o to, że te 222 mln euro pochodzą z nielegalnego źródła.

– Gdyby to Manchester United sprowadził Neymara, nie mielibyśmy z tym problemu – dodał. – Nie mielibyśmy nic do powiedzenia, bo Man Utd nie jest klubem na dopingu. PSG jest zespołem zarządzanym przez państwo i musimy ukrócić tę sytuację najszybciej jak to tylko możliwe.

Tebas odwołuje się do tego, że Man Utd jest utrzymującym się samodzielnie, bez inwestycji właścicielskich klubem, podczas gdy zarządzane przez Qatari Sports Investment PSG usiłuje obejść zasady Finansowego Fair Play.

Neymar był niejednokrotnie przymierzany do transferu na Old Trafford, ale według informacji „Manchester Evening News” nie był w tym roku celem transferowym Man Utd.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze