Kadra

Moyes: Pogba nie jest wyjątkowy

Reuters

Menedżer Sunderlandu David Moyes w wywiadzie dla telewizji ESPN stwierdził, że Paul Pogba nie jest tak wpływowym piłkarzem jak choćby Eric Cantona. Szkot pochwalił za to Marouane’a Fellainiego, którego sprowadził do Manchesteru United latem 2013 roku.

Paul Pogba

– Uważam że to świetny zawodnik. Nie wiem jednak czy to piłkarz, który kompletnie robi różnicę na korzyść Manchesteru United. Przez lata klub miał takich wyjątkowych piłkarzy jak Cantona, czy nawet Ryan Giggs. Nie wiem czy Pogba do nich należy.

– To dobry piłkarz i na pewno wnosi coś do Manchesteru United, ale czy będzie stanowił różnicę? Czy to piłkarz, który strzeli gola w najważniejszym momencie spotkania, albo wykona kluczowe podania? Nie jestem tego pewien.

– Jednak biorąc pod uwagę, jaką maszyną jest Manchester United, jakie są gabaryty klubu, Pogba jest wartością dodaną. Owszem, jest dobrym zawodnikiem, ale nie jestem pewien, czy potrafi zrobić różnicę w ważnych meczach.

Romelu Lukaku

– W przeszłości napastnicy w drużynie Manchesteru United reprezentowali inny typ niż Lukaku, to byli inni napastnicy, lubiący rozgrywać i uczestniczący w konstruowaniu akcji. Nie wiem czy Lukaku tu po to jest; raczej po to żeby wychodzić do dośrodkowań i wybiegać za obrońców. Dla Manchesteru United będzie to dobre, bo zawsze lubili napastników, którzy wychodzili do podań i dzięki osiągnięciom i statusowi Lukaku możemy zobaczyć nieco inny Manchester United.

– Dawniej Man Utd zawsze grał ze skrzydłowymi, zawsze dośrodkowywał i jeśli Lukaku będzie miał wystarczającą pomoc, strzeli dużo goli.

Marouane Fellaini

– Jeśli spojrzeć na mecze, jakie rozgrywał u Louisa van Gaala i Jose Mourinho, widać że jest kluczowym zawodnikiem.

– To nowoczesny piłkarz, który dużo biega na boisku, nieźle podaje, nie będąc wielkim rozgrywającym, potrafi zapewnić kilka goli, jest pomocny w obu polach karnych i nie mieliśmy kogoś takiego w Manchesterze United, więc został sprowadzony, by dodać coś do zespołu.

– Sprowadzaliśmy go z myślą o wystawianiu go w poszczególnych spotkaniach. Nigdy nie był w planach na wszystkie spotkania. Jego wzrost to duże wyzwanie dla rywali i pomoc dla zespołu. Manchester United wiele razy wykorzystywał go w bardziej zaawansowanej roli.

– W Evertonie mnie za to krytykowano. Świetnie gra klatką piersiową i potrafi zgasić piłkę, w czym jest być może najlepszy na świecie i jest dobrym piłkarzem, ale wiadomo było, że nie będzie występował w każdym meczu.

Transfer Rooneya

– Dla Evertonu to naprawdę dobry ruch. Nawet pod koniec strzelał w Manchesterze United wiele goli i to, co jest pewne w przypadku Wayne’a, to że wspaniale kończy akcje, ma do tego naturalny talent.

– Będzie musiał teraz grać nieco inaczej niż w przeszłości, jednak dla Evertonu to duża rzecz. Pokazali że wciąż się liczą, że chcą rzucić wyzwanie dużym klubom i nawet jeśli wyciągną z Rooneya tylko jeden dobry sezon, sprowadzenie Wayne’a z powrotem to dobry ruch, co pokazują jego wyniki strzeleckie.

 

Zobacz komentarze