Kadra

Mourinho: więcej piłkarzy musi zacząć strzelać bramki dla Man Utd

Getty Images

Jose Mourinho przekazał, że więcej piłkarzy Manchesteru United musi wziąć na siebie ciężar zdobywania bramek w nadchodzącym sezonie, jeśli jego klub pragnie zdobyć tytuł mistrzowski.

W poprzednim sezonie “Czerwone Diabły” triumfowały w rozgrywkach EFL Cup oraz Ligi Europy, dzięki czemu zapewniły sobie awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Jednak portugalski menedżer jest świadom, że jego drużyna była zależna od skuteczności Zlatana Ibrahimovicia i chciałby uniknąć podobnej sytuacji w przypadku nowego nabytku w postaci Romelu Lukaku.

– W każdym moim innym klubie więcej piłkarzy było odpowiedzialnych za strzelanie goli – mówił Mourinho. – Pomocnicy czy skrzydłowi regularnie trafiali do siatki, a ponadto środkowi obrońcy potrafili dorzucić coś od siebie w przypadku stałych fragmentów gry, gdy nadarzała się okazja na strzał głową.

– Każda moja drużyna posiadała tego jedynego głównego strzelca, który wyróżniał się pod tym względem na tle pozostałych zawodników, ale oprócz tego skrzydłowy potrafił zaliczyć 15 trafień w ciągu całego sezonu, a środkowy pomocnik był w stanie strzelić 10 bramek. Stoperzy także miewali nawet po pięć bramek na swoim koncie.

– W poprzednim sezonie takie sytuacje nie miały miejsca i byliśmy skoncentrowani na tym, by nasz napastnik strzelał bramki, a kiedy miewał gorszy okres, to byliśmy w tarapatach i nie potrafiliśmy wygrać niektórych spotkań.

– Zdaję sobie sprawę, że w każdym swoim drugim sezonie zdobywałem tytuł mistrzowski, ale to wcale nie oznacza, że tym razem będzie podobnie. Oczywiście to naturalne, że menedżer podczas swojego drugiego sezonu zna lepiej swoich piłkarzy i klub. Nie mówię o rozgrywkach ligowych, ponieważ pracuję w Anglii już przez jakiś czas.

– Mam odpowiednie warunki na zbudowanie lepszego zespołu niż w pierwszym sezonie. Czy to oznacza, że osiągniemy lepsze rezultaty i zdobędziemy tytuł mistrza kraju? Nie wiem – mówił menedżer “Czerwonych Diabłów”.

Zobacz komentarze