Sztab szkoleniowy

Mourinho: będziemy walczyć na wszystkich frontach

manutd.com

Na konferencji prasowej przed spotkaniem z West Hamem, Jose Mourinho zapowiedział, że jego zespół, wzmocniony między innymi zakupem Nemanji Maticia, zamierza walczyć o wszystkie trofea w nadchodzącym sezonie.

Zdaniem Jose Mourinho tegoroczna walka o tytuł mistrzowski może być wyjątkowo zażarta po ekscytującym okienku transferowym.

– Manchester City ma fantastycznego menedżera, wydali mnóstwo pieniędzy i mają bardzo dobrych piłkarzy. Tottenham, nawet bez wydawania pieniędzy, ma narzędzia by zdobyć mistrzostwo, bo posiadają świetny zespół i menedżera oraz stabilność. Z Arsenalem tak samo – wielki, doświadczony menedżer i ten sam zespół. Wbrew oczekiwaniom nie sprzedali Oezila czy Alexisa. Są gotowi. Liverpool jest gotowy. Chelsea, obecny mistrz, stracił kilku piłkarzy, ale i kilku kupił.

– Trudno powiedzieć który zespół jest lepiej przygotowany. Uważam po prostu, że rywalizacja może być lepsza niż kiedykolwiek.

Zdaniem Jose Mourinho, Nemanja Matić może być kluczowym zawodnikiem w walce o mistrzostwo kraju i Portugalczyk nazywa go idealnym piłkarzem dla Manchesteru United.

– Gdy dołączyłem do Manchesteru United rok temu, wiedziałem od razu, że potrzebny nam piłkarz taki jak Matić. Jest tylko kilku takich. Nie myślałem jednak o nim, bo nigdy nie lubię polować na piłkarzy, którzy są niemożliwi do zdobycia i czułem, że nie ma na to szans.

– Ale gdy w tym sezonie zostałem poinformowany, że Matić chce grać dla mnie i Manchesteru United i że to może się stać, pomyślałem, że to dla mnie idealny piłkarz. Nie tylko ze względu na umiejętności, ale również nasze relacje i to w jaki sposób wzajemnie się znamy.

– Sądzę, że to jeden z tych piłkarzy, przy których nie ma żadnych wątpliwości. Nie potrzebuje czasu na adaptację, nie jest młodzikiem z innego kraju czy kimś, kto musi uczyć się gry w Premier League.

– To zawodnik, który od kilku dni ma 29 lat, rozegrał pięć sezonów w Premier League i ma ogrom doświadczenia. To jeden z tych piłkarzy, który daje mi to, co lubię – stabilność.

– To piłkarz, który czasem gra na niższym lub wyższym poziomie, ale Matić to Matić. To właśnie lubię w piłkarzach. Ufam zawodnikowi, że zagra na odpowiednim poziomie i dla nas to fantastyczny zakup.

Po zaskakującym wywiadzie jakiego udzielił Danny Rose, lewy obrońca Tottenhamu błyskawicznie zaczął być łączony z przenosinami do Manchesteru United. Jose Mourinho nie chce jednak odnosić się do tych doniesień.

– Nie powinienem tego komentować, bo Mauricio nie byłby zadowolony, gdybym to zrobił, tak samo jak Daniel Levy. Poza tym nie mam nic wspólnego z tym wywiadem. Przeczytałem o tym tak samo jak wy, ale Danny Rose jest piłkarzem Tottenhamu i to nie jest mój problem.

Choć Manchesterowi United udało się zrealizować tylko trzy z czterech celów transferowych w letnim okienku, Jose Mourinho ocenia, że dysponuje znacznie lepszą kadrą, która pozwala myśleć o walce o najwyższe cele na wszystkich frontach.

– Oceniałem że potrzebuję trzech letnich okienek transferowych, ale po dwóch mamy już dobrą drużynę, a klub jest o wiele lepiej przygotowany. Jesteśmy lepiej zorganizowani na każdym poziomie – sztab medyczny działa lepiej, struktura i logistyka jest lepsza. Sesje treningowe są znacznie lepiej przygotowane. Jesteśmy silniejsi jako zespół i będziemy walczyć o wszystko w tym sezonie.

– Będziemy się starać zdobyć mistrzostwo. Będziemy walczyć z najlepszymi zespołami w Lidze Mistrzów, a jak wiecie, zawsze kochałem angielskie puchary.

– Jedyne co muszę robić, to pracować codziennie jak do tej pory. To jedyne, czego od siebie wymagam – dawać z siebie wszystko i to daję. Zwykle rezultaty będą konsekwencją takiej pracy, ale nie nakładam na siebie presji, by zrobić to czy tamto.

– Moje oddanie tej pracy jest zawsze maksymalne, a nawet większe niż kiedy zacząłem. Na koniec sezonu zobaczymy, jakie przyniesie to rezultaty, ale patrzę na nadchodzący sezon z optymizmem i entuzjazmem. Chcę zagrać przeciwko West Hamowi, co będzie ciężkim meczem i przeciwko Swansea, co też będzie ciężkim meczem.

– Chcę, żeby zaczęła się Liga Mistrzów. Chcę, chcę… jestem w gazie! (śmiech) Ale będę się zachowywał przy linii bocznej.

Zobacz komentarze