Kadra

Shaw: to może być mój sezon

Getty Images

Luke Shaw jest przekonany, że nadchodzący sezon może być dla niego znacznie lepszy niż poprzednie, w których więcej czasu spędzał w gabinetach lekarskich lub na trybunach.

Młody defensor “Czerwonych Diabłów” był krytykowany przez Jose Mourinho po tym, jak jego występy przeważnie były na niezadowalającym poziomie. Warto przypomnieć, że Anglik doznał podwójnego złamania nogi w sezonie 2015/16, co miało wpływ na rozwój jego piłkarskiej kariery.

– To bardzo ważny sezon dla mnie – mówił Shaw. – Nie mogę doczekać się początku sezonu, ponieważ przede mną spore wyzwanie, biorąc pod uwagę wzloty i upadki z poprzednich lat. Wcześniej oczywiście miałem złamaną nogę, ale doznałem również nieszczęśliwej kontuzji pod koniec zeszłego sezonu. Mam nadzieję, że to wszystko już za mną. Wierzę, że to będzie mój sezon i udowodnię wszystkim, że się mylili co do moich umiejętności piłkarskich.

– Chcę także udowodnić kilka rzeczy samemu sobie, gdyż nie trafiłbym do Man Utd, gdybym wiedział, że nie podołam. Wierzę w siebie. Menedżer także pokłada wiarę w moje zdolności, co dodaje mi mnóstwo pewności. Z niecierpliwością czekam na powrót na boisko. W głębi duszy muszę spojrzeć na swoje poczynania z początku poprzedniego sezonu. Miałem wrażenie, że pracuję wystarczająco ciężko na treningach, ale szkoleniowiec wierzy, że wciąż stać mnie na więcej.

– Jestem gotów. Zdałem sobie sprawę teraz, jak istotne jest, by dawać z siebie absolutnie wszystko dla swojego menedżera oraz zespołu. Trzeba dążyć do doskonałości i zdobywania trofeów. Oczywiście Mourinho wspomniał w prasie, że lubi swój skład, ale mówił tutaj o nas jako drużynie. To pomaga w budowaniu odpowiedniej atmosfery.

– Wszyscy czujemy, że tworzymy jedność w tym sezonie i jesteśmy gotowi powalczyć o następne trofea. Naszym głównym celem jest Premier League, ale jednocześnie cieszymy się z ponownej możliwości gry w Lidze Mistrzów i mamy nadzieję, że tam również zdołamy osiągnąć dobry rezultat – mówił Anglik.

Zobacz komentarze