Były zawodnik „Czerwonych Diabłów”, Roy Keane, odniósł się do kwot, jakie kluby obecnie płacą za zawodników. Stwierdził, że gdyby ktoś chciał kupić Ruuda van Nistelrooya na obecnym rynku transferowym, musiałby zapłacić miliard funtów.

Na konferencji prasowej reprezentacji Irlandii został poruszony temat kwot, jakie obecnie wydają kluby by pozyskać nowych piłkarzy. Roy Keane zdecydował się skomentować obecny rynek transferowy w piłce nożnej.

– Ilość pieniędzy obecnie wydawanych na piłkarzy jest niesamowita, zwłaszcza jeśli chodzi o tych przeciętnych zawodników. Teraz jest idealny czas na to, by zostać profesjonalnym piłkarzem, bo kosztują średnio 35 milionów funtów. Mój Boże.

Irlandczyk został zapytany o to, ile obecnie mogliby kosztować byli gracze „Czerwonych Diabłów”.

– Ruud na obecnym rynku transferowym kosztowałby miliard funtów! David Beckham? Miliard! Giggsy? Dwa miliardy!

Keane stwierdził, że sam kosztowałby 3,75 miliona funtów, co jest kwotą, jaką Manchester United zapłacił, kiedy Irlandczyk przechodził z Nottingham Forrest na Old Trafford w 1993 roku.

Ruud van Nistelrooy strzelił 150 bramek w 219 występach przez 5 sezonów jakie spędził w Manchesterze. Już w sobotę Holender powróci na Old Trafford z okazji meczu Legend, w którym legendy Manchesteru United zmierzą się z gwiazdami Barcelony. Dochody ze sprzedaży biletów zostaną przekazane fundacji Manchesteru.

Dyskusja