Liga Mistrzów

Pogba: tęskniłem za Ligą Mistrzów

Getty Images

Paul Pogba przyznaje, że tęsknił za Ligą Mistrzów, a pierwszy występ w niej w barwach Man Utd będzie pamiętał do końca życia.

– Oczywiście przyszedłem do Manchesteru United, by grać w Lidze Mistrzów – powiedział w rozmowie z redaktorami oficjalnego programu meczowego. – W zeszłym sezonie wiedziałem, że będziemy grać w Lidze Europy, więc naszym celem było zwycięstwo i powrót do Ligi Mistrzów. Dokonaliśmy tego i jestem bardzo szczęśliwy. Teraz jesteśmy z powrotem w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach na świecie.

– Wielu ludzi mówi, że mamy łatwą grupę, ale w Lidze Mistrzów nigdy nie jest łatwo. Będziemy grali z zespołami, które będą chciały pokonać Manchester United. My będziemy chcieli udowodnić, że nasze miejsce jest właśnie w tych rozgrywkach.

– Choć w Lidze Europy również mierzyliśmy się z dobrymi zespołami, różnica między LE i LM jest duża. Tu będziemy mogli zmierzyć się z Bayernem, Realem lub Barceloną – drużynami, które triumfowały w tych rozgrywkach wielokrotnie. Właśnie takie mecze chcemy rozgrywać.

– Szczerze mówiąc, w zeszłym sezonie bardzo tęskniłem za hymnem Ligi Mistrzów. – dodał Francuz. – Sam jego dźwięk zmotywował mnie, by dać z siebie wszystko. Gdy go słucham, dostaję gęsiej skórki. Jestem podekscytowany, tak jak wszyscy – kibice i piłkarze. To najlepsze rozgrywki, w których można grać.

Co więc będzie znaczyć debiutancki występ w LM w barwach Man Utd dla kogoś, kto reprezentował juniorskie zespoły klubu?

– To prawda, to będzie mój pierwszy występ. Będzie to więc dla mnie bardzo dumny moment i zapamiętam go do końca życia – uśmiechnął się Pogba.

Zobacz komentarze