Liga Mistrzów

Mourinho: Herrera nie znalazł się w kadrze na mecz z Basel, bo po prostu zabrakło dla niego miejsca

Getty Images

José Mourinho wyjaśnił, że Ander Herrera nie znalazł się w kadrze na mecz z Basel, bo zwyczajnie zabrakło dla niego miejsca.

Hiszpan, który w zeszłym sezonie został wybrany zawodnikiem roku w Man Utd, w tym sezonie stracił miejsce w wyjściowym składzie i tylko dwa razy znalazł się w wyjściowej jedenastce.

Kontuzja Paula Pogby zwiększa jego szanse na występ od pierwszej minuty, ale we wtorek wieczór Francuza zastąpił Marouane Fellaini, bo Herrera nie znalazł się w osiemnastce meczowej.

– Herrera nie znalazł się poza kadrą z żadnego konkretnego powodu – powiedział Mourinho. – Graliśmy tylko dwoma zawodnikami w środku pola, którymi byli Matić i Pogba. Prezentują się naprawdę dobrze i nie ma powodu, by zmieniać ustawienie.

– W meczu, w którym zdecydowaliśmy się zagrać trzema zawodnikami w środku, Herrera się pojawił. Dziś wróciliśmy do ustawienia z dwójką w drugiej linii, a na ławce mieliśmy już Carricka i Fellainiego, którzy w zeszłym sezonie również mieli ważną rolę w zesole.

– Mamy dużą grupę piłkarzy i zawodnicy muszą być gotowi nie tylko na grę, ale także na to, że nie będą grać. Ashley Young w ostatnim meczu nie znalazł się nawet na ławce, a dziś zagrał 90 minut. W następnym spotkaniu może czekać was kolejna niespodzianka i nie zagra inny zawodnik, po którym byście się tego nie spodziewali.

– Taki mamy skład, muszę korzystać ze wszystkich piłkarzy. To normalne w klubach, które mają tak dobrą kadrę.

Zobacz komentarze