Liga Mistrzów

Mourinho: nie wiem, jak poważna jest kontuzja Pogby

Getty Images

José Mourinho twierdzi, że nie wie, jak poważna jest kontuzja Paula Pogby, ale przewiduje, że Francuz nie będzie mógł grać przez kilka tygodni.

Francuz, który w meczu z Basel pełnił rolę kapitana Man Utd, musiał zejść z boiska już po niespełna dwudziestu minutach gry. Zastąpił go Marouane Fellaini, który jeszcze przed przerwą wpisał się na listę strzelców.

Zapytany o stan zdrowia Pogby, Mourinho powiedział:

– Nie wiem. Z własnego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że to kontuzja mięśniowa, a takie wykluczają zawodnika z gry na kilka tygodni. Tak myślę. Wyglądało mi to na kontuzję ścięgna podkolanowego, ale nie rozmawiałem jeszcze ze sztabem medycznym.

– Po to mamy jednak szeroką kadrę, by w razie kontuzji czy zawieszeń nie mieć problemów z obsadą składu. Jeśli Paul nie zagra z Evertonem, w jego miejsce będę mógł wystawić Herrerę, Carricka, Fellainiego lub Maticia.

W niedzielę Man Utd zmierzy się z Evertonem na Old Trafford. Na dzień przed meczem Mourinho pojawi się na konferencji prasowej, na której prawdopodobnie udzieli mediom informacji na temat zdrowia Francuza.

Zobacz komentarze