Man Utd dowozi wygraną do końca. 1:0 na St. Mary’s

Paweł Smyk

Bierną postawą w drugiej połowie Manchester United drżał o wynik do samego końca, ale ostatecznie zdołał pokonać Southampton 1:0 po trafieniu Romelu Lukaku. Po wygranej Manchesteru City 5:0, „Czerwone Diabły” tracą pozycję lidera przez gorszy bilans bramkowy.

Stabilność, konsekwencja, klasa, pewność siebie. Tak można by w kilku słowach opisać obecnie grę Manchesteru United. Podopieczni Jose Mourinho wyglądają na boisku, jakby jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wiedzieli, jak się mecz potoczy i na końcu to oni będą zwycięzcami. Co najważniejsze, potrafią to przełożyć na bramki.

W 20. minucie piłkę na lewym skrzydle otrzymał Ashley Young. W swoim stylu pokręcił rywalem i znalazł miejsce na dośrodkowanie, wspaniale posyłając futbolówkę na głowę Romelu Lukaku. Potężne uderzenie Belga było zatrzymane przez golkipera, ale przy drugiej próbie Forster był już bezradny.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że „Czerwone Diabły” mogły, a nawet powinny dobić przeciwnika kolejnym golem jeszcze przed przerwą. „Święci” w kilku sytuacjach dopuścili do tego, że goście mogli ruszyć na nich szybkim kontratakiem, ale zawodziła finalizacja. David De Gea mógł się czuć bezrobotny w pierwszej połowie, bo niewiele w ofensywie byli w stanie wskórać gospodarze.

Obraz gry diametralnie zmienił się w drugiej odsłonie. Manchester United co prawda wykreował sobie wystarczająco dużo okazji do „zabicia” meczu po szansach Romelu Lukaku i Andera Herrery, ale tak naprawdę całe 45 minut, to była męczarnia. „Czerwone Diabły” były tłem dla Southampton i wyczekiwali jedynie na końcowy gwizdek sędziego. Tylko dzięki nieskuteczności i mało kreatywnej ofensywie „Świętych” udało im się dowieźć wypracowany wcześniej rezultat do końca.

Southampton FC – Manchester United 0:1 (0:1)
Bramka: Lukaku 20′

Southampton: Forster – Cédric (Ward-Prowse 83′), Hoedt, Yoshida, Bertrand – Lemina, Davis (Gabbiadini 73′), Romeu – Tadić, Redmond, Long (Austin 83′).
Niewykorzystane zmiany: McCarthy, Van Dijk, Pied, Højbjerg.

Man Utd: De Gea – Valencia, Bailly, Jones, Young – Matić, Fellaini – Mata (Herrera 62′), Mchitarjan (Smalling 75′), Rashford (Blind 90+3′) – Lukaku.
Niewykorzystane zmiany: Romero, Carrick, Lingard, Martial.