Dotychczas wydawało się, że Paul Pogba walczy z czasem, by wrócić na mecz z Liverpoolem (14 października), ale teraz okazuje się, że może nie zagrać nawet z Chelsea miesiąc później (5 listopada). Takie informacje przekazał James Ducker, dziennikarz “Telegraph”.

Francuz pozostaje poza grą od 16 dni, gdy w meczu z Basel zerwał ścięgno podkolanowe w lewej nodze. Pierwsze badania zostały przeprowadzone od razu po meczu, ale z powodu krwawienia i skali problemu podjęto decyzję, by z następnymi prześwietleniami poczekać do następnego tygodnia.

United skontaktowali się ponoć z Sakarim Okavą, fińskim specjalistą od tego typu kontuzji, który niedawno przeprowadził operację kontuzjowanego Ousmane Dembélé. Miał orzec, czy Pogbie potrzebna jest operacja.

Orava powiedział ponoć jednej z fińskich gazet, że kontuzja Pogby jest nieco inna niż ta Dembélé i może się obyć bez operacji. 24-latek przez cały czas przebywa w Carrington i pomimo kontuzji wydaje się być w dobrej kondycji psychicznej.

José Mourinho wielokrotnie powtarzał, że nie ma pojęcia, jak poważna jest kontuzja Pogby, ale jeśli potwierdzą się najbardziej pesymistyczne prognozy, Francuz opuści najbliższe 8 meczów i będzie gotowy dopiero na mecz z Newcastle, który odbędzie się 18 listopada, tuż po przerwie reprezentacyjnej.

Dyskusja