4:0 nowym 1:1. Pogrom Crystal Palace

Paweł Smyk

Teoria sprawdziła się w praktyce i najłatwiejsze spotkanie w tym sezonie w lidze Manchester United bez większych problemów wygrał aż 4:0 z Crystal Palace.

Czarne chmury nad Crystal Palace nie wzięły się znikąd, dla nich mecz na Old Trafford gorzej zacząć się nie mógł. Defensywa przed naporem gospodarzy wytrzymała jedynie cztery minuty. Marcus Rashford  fantastycznie nawinął rywala na lewym skrzydle i uwolnił się spod jego opieki sprintem. Anglik przytomnie rozejrzał się jak rozstawieni są w polu karnym jego koledzy i zagrał do wbiegającego Juana Maty, a Hiszpan wykończył jego akcję.

„Czerwone Diabły” doskonale rozpoczęły spotkanie, ale od tego momentu w zasadzie niewiele czarowali w ofensywie, a już z pewnością nie szukali łapczywie kolejnych trafień. Dyspozycja rywala sprawiała, że następne szanse spokojnie nadejdą i takowa też przytrafiła się w 35. minucie. Ashley Young zameldował się na lewym skrzydle i posłał kapitalne dośrodkowanie w kierunku bramki. Wrzutkę Anglika zamknął na dalszym słupku Marouane Fellaini, który zdołał przyłożyć nogę i zmieścić piłkę w bramce.

Belg równie dobrze odnalazł się w polu karnym w 49. minucie. Z rzutu wolnego mocno bił futbolówkę Marcus Rashford, a były pomocnik Evertonu tym razem idealnie dostawił głowę i wpakował piłkę do siatki.

Po godzinie gry Jose Mourinho wprowadził na boisko m.in. Andera Herrerę i w końcu Anthony’ego Martiala, który miał dziś nie grać z powodu urazu. Obaj wzięli udział w ostatniej bramce tego spotkania. Hiszpan zebrał piłkę po wygranej główce Romelu Lukaku, wypuścił podaniem w pole karne Francuza, a ten zagrał wzdłuż bramki w kierunku Lukaku, który sfinalizował rozpoczętą przez siebie akcję.

Manchester United – Crystal Palace 4:0
Bramki: Mata 4′, Fellaini 35′, 49′, Lukaku 86′

Man Utd: De Gea – Valencia, Jones, Smalling, Young – Matić, Fellaini – Mata (Herrera 77′), Mchitarjan (Lingard 66′), Rashford (Martial 72′) – Lukaku.
Niewykorzystane zmiany: Romero, Bailly, Blind, Darmian.

Crystal Palace: Hennessey – Ward, Sakho, Delaney, Van Aanholt – Milivojević, Cabaye – Townsend, Puncheon (Riedewald 69′), Schlupp (McArthur 68′) – Sako (Ladapo 74′).
Niewykorzystane zmiany: Speroni, Kelly, Mutch, Lee.