Eckhard Krautzun, były trener Jürgena Kloppa z czasów jego kariery piłkarskiej, uważa że jego dawny podopieczny marzył kiedyś o poprowadzeniu Manchesteru United. Zastrzega jednak, że Liverpool jest klubem, który pasuje do niego najbardziej.

Krautzun był trenerem Kloppa, gdy ten grał dla Mainz. Klopp zastąpił go zresztą na stanowisku szkoleniowca tej drużyny. Obaj Niemcy pozostają od tego czasu w kontakcie.

– Nie jestem zaskoczony tym, że Jürgen tak dobrze sobie radzi – powiedział starszy z nich. – Jeśli chodzi jednak o jego ulubiony klub, Liverpool nie zawsze był numerem jeden. Marzył kiedyś o wyjeździe do Anglii, a jego ulubionym zespołem był Manchester United. Tak mi mówił.

Krautzun zaprzyjaźnił się kiedyś z sir Aleksem Fergusonem. Miało to miejsce w latach 70., gdy uczęszczał na zorganizowane przez FA seminarium trenerskie wraz z Billem Shanklym, Donem Howe’em czy Dave’em Sextonem. Często rozmawiał z nim o Kloppie i wierzy, że jeśli w 2015 roku, gdy obecny menedżer Liverpoolu odchodził z BVB, stanowisko w Man Utd byłoby wolne, Klopp mógłby wylądować na Old Trafford.

– Mówiłem, że jeśli Jürgen Klopp wyjedzie kiedyś za granicę i uda się do Anglii, będzie chciał trenować Manchester United – dodał. – Gdy nie pracował od trzech czy czterech miesięcy, wiedziałem, że będzie chciał wrócić do zawodu. Nie spodziewałem się, że będzie się wahał, gdy dostał ofertę z Liverpoolu. Chciał objąć jeden z czołowych angielskich klubów.

– Atmosfera na stadionie, entuzjazm kibiców, ich temperament – to do niego pasuje. Nie zaskoczyło mnie, że fani od razu go polubili. Jego emocjonalność, sposób, w jaki prowadzi klub i skacze dookoła, w jaki pokazuje swoje pragnienie zwycięstwa – to wszystko pasuje do Liverpoolu.

– Kibice LFC są nieco inni od tych Man United, którzy są cichsi. Oni również kochają swój klub, ale w Liverpoolu jest więcej ekspresywnych pasjonatów. A Klopp taki jest, to bardzo temperamentny człowiek. Ten zespół do niego pasuje.

Dyskusja