Zdaniem agenta Mesuta Özila negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu z Arsenalem zmierzają w dobrym kierunku. W zeszłym miesiącu “Bild” pisał, że Niemiec chciałby dołączyć do Manchesteru United.

Özil leczy obecnie kontuzję kolana, ale może wrócić na boisko już w tym tygodniu. Do Arsenalu trafił w 2013 roku i od tego czasu nie przedłużył jeszcze kontraktu. W prasie pojawiały się sugestie, że m.in. z powodu rozbieżności w sprawie wynagrodzenia Niemiec może odejść z klubu na zasadzie wolnego transferu. Sam Wenger przyznał zresztą, że możliwe jest, że sprzeda jego i Alexis Sáncheza w styczniu, by zarobić na nich jakiekolwiek pieniądze.

Zainteresowanie Özilem potwierdził Inter Mediolan, wspominano także o zainteresowaniu Beşiktaşu i Man Utd, prowadzonego teraz przez José Mourinho, z którym Niemiec współpracował już w Realu Madryt. Główną przeszkodą w jego zatrudnieniu mogą być jednak jego wygórowane żądania finansowe – spekuluje się, że 28-latek chciałby zarabiać 300 tysięcy funtów, czyli przeszło 2 razy, ile zarabia obecnie.

Przedstawiciel Özila, Erkut Söğüt, w rozmowie z tureckimi mediami zdradził jednak, że jego podopieczny może zostać na Emirates na dłużej.

– Özil chce zostać w Premier League na kolejne 2-3 lata – powiedział. – Utrzymujemy kontakt z Arsenalem, a rozmowy zmierzają w dobrym kierunku.

Dyskusja