Swansea chce wykorzystać słabszą dyspozycję defensywy Man Utd

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Paul Clement zdradził, że Swansea postara się wykorzystać chwilowe problemy Man Utd z defensywą, by sprawić niespodziankę i awansować do następnej fazy Carabao Cup.

United zachowali 7 czystych kont w pierwszych 8 kolejkach sezonu, ale w sobotę sensacyjnie przegrali 1:2 z Huddersfield po szkolnych błędach w defensywie.

– Oglądaliśmy mecz z Huddersfield. Rozmawiałem o nim z piłkarzami – powiedział menedżer „Łabędzi”. – Powiedziałem im, że każdy zespół zawsze może mieć swoje słabe momenty, a my musimy je wykorzystać. Man Utd nie dokona dużych zmian w składzie, bo ma problemy z kontuzjami. Wiemy jednak, że kogokolwiek wystawi, będzie to silna drużyna.

– Mam tych piłkarzy, których mam, ale mam drobne problemy z balansem. – Mamy większy wybór w pomocy, niż byśmy się tego spodziewali i pewne problemy z obsadą obrony, zwłaszcza lewej strony. Jeśli Martin Olsson doznałby urazu, kto byłby w stanie go zastąpić? Musiałbym wystawić tam kogoś, kto nie jest naturalnym lewym obrońcą lub poszukać kogoś w zespołach juniorskich. Może rozwiążemy niektóre z tych problemów w styczniowym oknie transferowym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze