Neville: z Martialem jest coś nie tak

Michał Wietrzycki
Zmień rozmiar tekstu:

Były obrońca Manchesteru United, Gary Neville, skomentował postawę Anthony’ego Martiala, który jego zdaniem zawodzi. Francuz w ostatnim meczu ligowym, po wejściu z ławki rezerwowych,  zapewnił zwycięstwo „Czerwonym Diabłom” nad Tottenhamem.

Gol strzelony po wejściu na boisko ponownie podkreślił ogromny talent francuskiego skrzydłowego, który zdobył już 6 goli we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Według Gary’ego Neville’a Martial wciąż nie pokazuje wszystkiego co potrafi.

– Anthony z umiejętnościami które niewątpliwie posiada powinien po prostu rozszarpać tę ligę. Ostatnio stracił miejsce w reprezentacji Francji. Coś z nim musi być nie tak. Gdy oglądasz jego grę, to można odnieść wrażenie, ze gra gdzieś na 85% swoich możliwości – powiedział Anglik.

– Gdyby dołożył te dodatkowe 15% to mógłby być nie do zatrzymania, mógłby zrobić wszystko. Ma siłę, szybkość, technikę i łatwość w wypracowywaniu okazji pod bramką, ale czego tak naprawdę mu brakuje do bycia dominatorem? – dodał.

W Premier League Martial zdobywa brami jedynie po wejściu na boisko z ławki rezerwowych i tym zapracował sobie na miano super zmiennika. – Na pewno ma możliwości i pewność siebie podczas gry w najważniejszych meczach, ale czy nie może tak grać od początku w każdym spotkaniu? On może być zawodnikiem, który strzeli 20 goli w 20 meczach, gdyby tylko chciał być najlepszy – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze