getty images

Przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Francji, Anthony Martial w wywiadzie dla rodzimej stacji SFR Sport dał do zrozumienia, że chciałby częściej pojawiać się w wyjściowym składzie Manchesteru United.

W obecnym sezonie francuski atakujący zdobył już 6 bramek, z czego 4 padły po wejściu z ławki rezerwowych. W podstawowym składzie Martial musi ustępować miejsca Marcusowi Rashfordowi, a dzięki wysokiej skuteczności wyrasta do roli “superrezerwowego”. Sam jednak przyznaje, że jego ambicje sięgają znacznie wyżej i chciałby dawać więcej ekipie 20-krotnych mistrzów Anglii.

– O wiele łatwiej jest zaczynać mecz od pierwszej minuty. Kiedy wchodzisz z ławki, inni piłkarze są już dawno rozgrzani, w pełni zaangażowani w spotkanie, a Ty musisz się dopiero odnaleźć w tych warunkach – mówił mający 21 lat Francuz.

– Wierzę we własne umiejętności, a menedżer ma do mnie zaufanie. Chciałbym kontynuować passę dobrych występów, a wtedy mam nadzieję, że będę grał więcej. Wchodząc z ławki rezerwowych zawsze staram się zrobić różnicę na boisku, ale czuję się na tyle mocny, by móc częściej wychodzić w podstawowej jedenastce.

W sezonie 2017/2018 na boisku Anthony Martial spędził jak dotąd 704 minuty, do 6 goli dokładając 5 asyst. Dla porównania, jego główny konkurent do gry, Marcus Rashford przez 1001 minut zdobył o jedną bramkę więcej, przy takiej samej liczbie asyst.

Dyskusja