EFE / Emilio Naranjo

Antoine Griezmann zaprzeczył informacjom o tym, że kontaktował się z menedżerem Manchesteru United, Jose Mourinho. Francuz przez całe lato łączony był z przenosinami na Old Trafford, ostatecznie zdecydował się na pozostanie w Atletico Madryt.

Nie jest tajemnicą, że Jose Mourinho jest dużym fanem talentu 26-letniego Francuza, który jeszcze w maju przyznał, że istnieje 60% szans na jego transfer do United. Antoine Griezmann został ostatecznie w Atletico Madryt po tym, jak na jego klub nałożony został zakaz transferowy. Wydaje się, że włodarze stołecznego klubu już jednak zabezpieczają się na wypadek odejścia swojego snajpera – w styczniu do drużyny dołączy bowiem Diego Costa, który już w przeszłości czarował swoją grą na Estadio Vicente Calderón.

Coraz więcej mówi się o tym, że reprezentant Francji trafi w końcu na Old Trafford, a miałoby to się stać następnego lata.  Zawodnik spotkał się w weekend z Paulem Pogbą w Paryżu, a przy okazji brał udział w rozmowie z francuską stacją Telefoot. Podczas nagrań nie brakowało pytań o Manchester United i o to czy rozmawiał z Jose Mourinho o swoim potencjalnym transferze.

– Nie – powiedział krótko Francuz – Nie rozmawiałem z Jose Mourinho i nie jest prawdą, że tłumaczyłem się z powodów mojej decyzji o pozostaniu w Madrycie. To wszystko kłamstwa. To była tylko i wyłącznie moja decyzja i poinformowałem o tym klub. Zostałem w Atletico głównie z powodu zakazu transferowego, oni mnie potrzebowali i nie mogłem zostawić klubu w takim położeniu – przyznał Griezmann.

Dużą rolę w transferze Griezmanna ponownie może odegrać Paul Pogba, który przyjaźni się z zawodnikiem Atletico. Warto zaznaczyć, że w bieżących rozgrywkach forma napastnika jest daleka od ideału – swojego ostatniego gola dla “Rojiblancos” strzelił pod koniec września.

Dyskusja