Mourinho: Rojo, Pogba i Ibrahimović mogą zagrać z Newcastle

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

José Mourinho wyjawił, że Marcos Rojo, Paul Pogba i Zlatan Ibrahimović są gotowi do gry i mogą jutro zagrać z Newcastle.

– Piłkarze, którzy leczyli swoje urazy, także ci, którzy zmagali się z poważnymi kontuzjami, są gotowi do gry – powiedział Mourinho na piątkowej konferencji prasowej w Carrington.

Zapytany o to, których piłkarzy miał na myśli, Portugalczyk nie wymienił Michaela Carricka, który także od dłuższego czasu przebywa poza grą.

– Pogba, Ibrahimović i Marcos Rojo – odpowiedział.

Wszyscy trzej mają się znaleźć w osiemnastce meczowej na jutrzejsze starcie z Newcastle.

Rojo i Ibrahimović nie zagrali w meczu pierwszego zespołu od 20 kwietnia, gdy obaj zerwali więzadła krzyżowe w starciu z Anderlechtem, ale Argentyńczyk wrócił na boisko w środę wieczorem w spotkaniu drużyny rezerw z Athletikiem Bilbao. Obaj doszli do pełnej sprawności szybciej niż się tego na początku spodziewano.

– W pełni poradził sobie z kontuzją – powiedział Mourinho o Ibrahimoviciu. – Nie można po nim jednak oczekiwać, że będzie gotowy do gry przez 90 minut lub że będzie występował w kilku meczach z rzędu, jak to miało miejsce przez całą jego karierę.

– Teraz potrzebuje czasu, by wrócić na swój poziom, by przywrócić dawną sprawność, pewność siebie, dynamikę i wiele innych elementów gry. Z medycznego punktu widzenia jest jednak zdrowy i to fantastyczna sprawa.

– Widać było znaczną różnicę w grze Manchesteru United bez Pogby i z nim – powiedział „The Special One” o Francuzie. – To prosta sprawa.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze