Martial: Mourinho jest wobec mnie wymagający, ale wiem, że to dla mojego dobra

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Anthony Martial przyznaje, że José Mourinho jest wymagającym nauczycielem, ale to w jego podejściu do treningów upatruje przyczyny swojego udanego początku sezonu.

21-letni Francuz zaliczał w tym sezonie świetne występy zarówno jako podstawowy zawodnik, jak i rezerwowy, strzelając 6 goli i notując 6 asyst w 16 dotychczas rozegranych meczach.

Wysoka forma Martiala zaowocowała jego powrotem do reprezentacji Francji, w której zaliczył kolejną asystę, w świetnym stylu mijając niemieckiego obrońcę i wykładając Alexandre’owi Lacazette’owi piłkę do pustej bramki.

Statystyki wskazują, że Martial ma w tym sezonie udział w akcji bramkowej średnio co 58 minut. Na ich podstawie widać także postępy, jakie uczynił względem ubiegłego sezonu, gdy w 42 spotkaniach strzelił tylko 8 goli.

– Mourinho jest wymagający wobec nas wszystkich i jest wymagający również wobec mnie, nie ma co do tego wątpliwości – powiedział. – Wiem, że to dla mojego dobra, ale zdaję sobie sprawę również z tego, że lubi mnie jako człowieka, więc nie uważam, że ma złe intencje. Naszym celem jest oczywiście dobra postawa na treningach i gotowość do gry w każdym meczu i właśnie to staram się robić.

– Na początku nie znaliśmy się zbyt dobrze, ale to zmieniło się z czasem. Trener zna moje słabe i mocne strony, dzięki czemu uczymy się, jak postępować we właściwy sposób.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze