Mourinho wściekły na traktowanie Jonesa przez sztab reprezentacji Anglii

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

José Mourinho ostro skrytykował Garetha Southgate’a, który wystawił kontuzjowanego Phila Jonesa w meczu towarzyskim z Niemcami, przez co uraz Anglika się pogłębił. „The Special One” utrzymuje, że jego zawodnik otrzymał 6 zastrzyków, by być w stanie wyjść na boisko w niewiele znaczącym spotkaniu.

Przez kontuzję Jones nie zagra dziś z Newcastle. Mourinho jest wściekły, że tak nieodpowiedzialnie zachowano się w stosunku do zawodnika, który w ostatnim czasie miał wiele problemów z urazami.

– Oczywiście, że Phil Jones ma problem – powiedział w rozmowie z „Mirrorem”. – Ma problem od trzech tygodni. Ma problemy, które powstrzymują go od gry w klubie. Później pojawia się na boisku w ekstremalnych warunkach, bo gramy ważny mecz. Po wszystkim jedzie na kadrę i wraca z niej z kontuzją, mimo że każdy wie, że był kontuzjowany.

Humoru Portugalczyka z pewnością nie poprawia fakt, że Danny Drinkwater i Fabian Delph, którzy również uskarżali się na problemy ze zdrowiem, nie wystąpili tym razem w reprezentacji i przerwę reprezentacyjną spędzili w swoich klubach.

– Zawsze jest parę zespołów, których piłkarze ciągle mają jakieś problemy. A to złamany paznokieć, a to lekka grypa, a to problem z małym palcem u stopy – i wycofuje się ich z gry. Zostają w klubie, mają wolne, mogą odpocząć.

– Jest też kilka drużyn, których menedżerowie są naiwni. Piłkarze słyszą, że muszą jechać i jadą. Czasami płacą za to cenę.

– Chcę zobaczyć, czy zawodnicy, którzy nie pojechali na kadrę, zagrają w ten weekend. Drinkwater? Delph? Jedynym, który nie zagra, będzie Phil Jones.

– Jestem menedżerem od 17 lat. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by choć jeden mój piłkarz dostał zastrzyki, by zagrać w meczu towarzyskim. Nigdy.

– Nie jestem aniołem, zdarzało mi się wymagać, by moi zawodnicy grali na zastrzykach w meczach o punkty, w niezwykle ważnych starciach – ale nigdy nie słyszałem o tym, by ktoś dostał 6 zastrzyków znieczulających, by zagrać w sparingu.

– Phil Jones je jednak dostał. 25 minut później zszedł z boiska i teraz nie zagra z Newcastle. Mówię tylko, jak było. Kilka godzin przed meczem dostał zastrzyk, nie czuł się dobrze podczas rozgrzewki, a później wykonano jeszcze pięć zastrzyków. Wszystko po to, by mógł zagrać w meczu towarzyskim.

Ze zgrupowania reprezentacji Anglii wycofano nie tylko Delpha (Drinkwater odmówił powołania), ale także Harry’ego Kane’a, Dele Alliego, Harry’ego Winksa i Raheema Sterlinga. Mourinho oczekuje, że skoro nie mogli wystąpić w meczach kadry narodowej, to nie zagrają również w najbliższych spotkaniach ligowych.

– Oczekuję, by każdy piłkarz, który w zeszłym tygodniu był kontuzjowany, w ten weekend nie zagrał. Jeśli wtedy był niezdolny do gry, a teraz zagra, to coś jest tutaj nie tak. Phil Jones też był kontuzjowany, a teraz rzecz jasna nie zagra z Newcastle. Jeśli którykolwiek z tych zawodników pojawi się na boisku, będziemy mieli do czynienia z czymś naprawdę dziwnym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze