Carrick dostanie ofertę pracy w sztabie szkoleniowym Man Utd

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

José Mourinho zdradził, że po zakończeniu kariery Michael Carrick będzie mógł liczyć na miejsce w sztabie szkoleniowym Manchesteru United.

Kapitan klubu wystosował w piątek oświadczenie, w którym wyjawił, że jego przedłużająca się nieobecność jest wynikiem jego problemów z sercem. Po meczu z Brighton Mourinho powiedział, że pod koniec sezonu, gdy umowa Carricka wygaśnie, on będzie musiał podjąć decyzję o swojej przyszłości. 36-latek kompletuje uprawnienia trenerskie i pracuje z juniorami w Carrington, więc wydaje się jasne, że prędzej czy później będzie chciał zostać trenerem.

– Michael jako człowiek jest ważniejszy niż Michael jako piłkarz – stwierdził Mourinho. – Daliśmy mu czas na odpoczynek, na rekonwalescencję, na budowanie pewności siebie i podjęcie decyzji, kiedy chce grać, a kiedy chce przestać.

– Wie, że będzie miał miejsce w moim sztabie szkoleniowym, jeśli będzie tego chciał. Czeka na niego odpowiednie krzesło. Ja tego chcę, zarząd tego chce i chce tego właściciel klubu. Michael jest więc w komfortowej sytuacji i jego przyszłość jest związana z nami.

– Na razie jednak chce zostać w składzie do końca sezonu, czuje się już dobrze i trenuje razem z nami. Jest dla nas dodatkową opcją. Potrzebujemy piłkarzy, a skoro Michael chce grać, to bardzo się z tego cieszę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze