Getty Images

Były sędzia Premier League Mark Clattenburg kontynuuje ostatnią serię zdumiewających wypowiedzi w mediach. Tym razem arbiter wskazał Jose Mourinho jako tego, który skłonił go do zakończenia kariery.

Clattenburg, który od 2004 roku był rozjemcą spotkań w Premier League w lutym ogłosił, że zaakceptował ofertę, by zostać szefem działu szkolenia sędziów w Arabii Saudyjskiej. Na jego decyzję miało wpłynąć spotkanie pomiędzy Stoke City, a Manchesterem United, okraszonym rekordową bramką Wayne’a Rooneya w styczniu tego roku. Jose Mourinho trudno było się pogodzić z podziałem punktów, do którego miał się przyczynić błąd Clattenburga.

– Sędziowałem mecz, w którym Wayne Rooney pobił rekord Bobby’ego Charltona. Mourinho przyszedł wówczas do mojej szatni i był niezadowolony, że nie podyktowałem karnego za zagranie ręką.

– Zszedłem z boiska na stadionie Stoke, który był zawsze najchłodniejszy, mokry i nieprzyjemny, zaś spotkania Man Utd nigdy nie należały do łatwych. To była wielka rzecz, że zaliczyłem dobry występ. On wszedł jednak do szatni i krytykował moją decyzję, gdy wiedziałem, że miałem rację i to zasiało we mnie ziarno niepewności.

– Jechałem do domu 250 mil, przekonany, że zrobiłem błąd. Moja żona widziała, że moje nastawienie się zmieniło i pomyślałem: “Czy naprawdę chcę być tego częścią? Czy naprawdę chcę sędziować?”. Musiałem to przemyśleć i doszedłem do wniosku, że nie cieszy mnie to tak, jak dawniej i musiałem zrezygnować.

W ostatnich dniach Mark Clattenburg zasłynął wypowiedzią, w której zdradzał, że wstrzymał się z pokazaniem czerwonych kartek piłkarzom Tottenhamu w spotkaniu z Chelsea w maju 2016 roku, gdyż nie chciał ściągać na siebie uwagi mediów, które winiłyby go za pozbawienie Spurs szansy na mistrzostwo.

– Nie dałem im takiej wymówki, bo mój plan na ten mecz brzmiał: “Niech Tottenham sam przegra mistrzostwo”.

Dyskusja