Stu Forster / Getty Images Europe

José Mourinho zapewnia, że wybrany przez kibiców Man Utd zawodnikiem meczu z CSKA Luke Shaw będzie mógł liczyć na więcej szans gry.

W swoim pierwszym od ponad 7 miesięcy występie w pierwszym składzie 22-latek nie wystrzegł się błędów, ale fani “Czerwonych Diabłów” docenili jego udane zagrania, zaskakująco dobre przygotowanie motoryczne, rolę w akcjach ofensywnych zespołu i wyraźne zaangażowanie.

Shaw był bardzo aktywny w roli wahadłowego i był nawet bliski strzelenia gola, ale jego strzał z woleja w pierwszej połowie został obroniony przez Igora Akinfiejewa.

Na pomeczowej konferencji prasowej Mourinho przyznał, że był zadowolony z postawy pomijanego zazwyczaj przez siebie zawodnika i obiecał, że nie był to ostatni mecz, w którym Anglik miał okazję zaprezentować swoje umiejętności.

– Luke zaliczył bardzo udany występ, zwłaszcza gdy piłka była na połowie rywali. Wykreował wiele sytuacji, odznaczył się świetną intensywnością w grze. To nic dziwnego, że po 80 minutach odczuł skutki takiej intensywności. To normalne, skoro to dla niego w zasadzie pierwszy mecz sezonu. Takich spotkań będzie jednak więcej.

– Czekał na swoją szansę już całkiem długo i już od jakiegoś czasu na nią zasługiwał. Nie jest łatwo dać szansę komuś, kto nie grał od kilku miesięcy, w meczach, gdzie zespół naprawdę potrzebuje korzystnego wyniku.

– Chciałem dokonać zmian, ale musiałem zmienić przede wszystkim piłkarzy, którzy potrzebowali odpoczynku. Luke zdołał jednak wytrzymać pełne 90 minut. Powiedziałem mu, że to nie jest najwięcej, na ile go stać, ale jest to szansa dla niego, by zagrał i poprawił poziom swojej gry. Jestem naprawdę zadowolony z jego występu.

Shaw wygrał głosowanie na zawodnika meczu z dużą przewagą, gromadząc głosy 81% kibiców. Drugie miejsce zajął Juan Mata (10%), a tuż za nim uplasował się Marcus Rashford (9%).

Przed występem przeciwko CSKA 22-latek zaliczył tylko 2 wejścia z ławki w Carabao Cup, ale ma nadzieję na dalsze okazje gry, zwłaszcza że zespół wkracza w trudny grudniowy okres, który będzie kontynuowany niezwykle ważnym ligowym starciem w niedzielnych derbach Manchesteru.

Dyskusja