Atlético Madryt zaskarżyło do FIFA Barcelonę w związku z nielegalnym podejściem do rozmów transferowych z Antoine’em Griezmannem. To właściwie potwierdzenie tego, że wicemistrzowie Hiszpanii są zainteresowani sprowadzeniem Francuza.

Griezmann jest głównym celem transferowym Man Utd i w zeszłym sezonie tylko zakaz transferowy Atlético, po którego podtrzymaniu nie chciał zostawiać klubu w potrzebie, uchronił go przed transferem na Old Trafford. Teraz jednak, zdaniem “MEN”, United zdają sobie sprawę z tego, że 26-latek będzie wolał przenieść się do Barcelony.

Jeden z dyrektorów FCB, Guillermo Amor, przyznał kilka dni temu, że “to możliwe”, że Josep Maria Bartomeu, prezydent klubu, przeprowadził już wstępne rozmowy z rodziną Griezmanna.

Przepisy FIFA mówią, że kluby, które chcą przeprowadzić transfer piłkarza, muszą w pierwszej kolejności skontaktować się z jego klubem i poprosić go o zgodę na rozmowy kontraktowe. W ten sposób upadł letni transfer Virgila van Dijka do Liverpoolu, bo Southampton poskarżył się władzom ligi, że “The Reds” rozmawiają z jego zawodnikiem bez jego pozwolenia.

Zarówno Atlético, jak i FIFA potwierdziły tę informację w rozmowie z ESPN.

– Atlético Madryt zgłosiło, że Barcelona wielokrotnie kontaktowała się z Griezmannem i jego przedstawicielami, a my jesteśmy tego świadomi. To zawodnik związany kontraktem z Atlético Madryt, w dodatku długim – powiedział rzecznik “Rojiblancos” na łamach “Mundo Deportivo”, katalońskiego dziennika.

Podopieczni Diego Simeone są niepokonani w lidze, zajmują 2. miejsce w La Liga i tracą 6 pkt do również niepokonanej Barcelony. Dziennikarze madryckiej “Marki” informowali, że Atlético czuje, że zainteresowanie Barcelony Griezmanny może być równie dobrze jedynie próbą wytrącenia ich z rytmu.

– Jeśli to właśnie napisało “Mundo Deportivo”, to tak, jest to możliwe – powiedział Amor, zapytany o to, czy Barcelona chce sprowadzić Griezmanna. – Może doszło do takiego spotkania i rozmowy są już na zaawansowanym etapie, nie mam takiej wiedzy. Dobrze się rozumiemy, więc może doszło już do rozmów. Jesteśmy w końcu zobowiązani do kontaktu z piłkarzami.

Jeśli Atlético udowodni winę Barcelonie, Katalończycy mogą otrzymać drugi zakaz transferowy na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Wspomniany wyżej Liverpool natychmiast wycofał się z transferu van Dijka i wystosował oficjalne przeprosiny, przez co uniknął jakiejkolwiek kary.

W 2014 roku FIFA nałożyła na Barcelonę roczny zakaz transferowy, który obejmował oba okna transferowe, mające miejsce rok później. Wtedy ukarano ją za nielegalne praktyki w zakresie kontraktowania nieletnich piłkarzy.

Klauzula wykupu w transferze Griezmanna wynosi 100 mln euro (88 mln funtów), co po absolutnie rekordowym transferze Neymara do Paris Saint-Germain, który spowodował wzrost cen na rynku transferowym, może uchodzić za okazyjną cenę za zawodnika takiego formatu.

Diego Simeone przyznał niedawno, że nie będzie stał swojemu zawodnikowi na drodze, jeśli będzie chciał zmienić otoczenie, co tylko wzmogło spekulacje, że to już ostatni sezon Griezmanna w Atlético.

Dyskusja