Cascarino: Man Utd ma tylko dwóch zawodników światowej klasy

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Tony Cascarino, były irlandzki piłkarz, a obecnie dziennikarz współpracujący m.in. z „The Times” uważa, że jednym z problemów Manchesteru United jest to, że ma wielu bardzo dobrych piłkarzy, ale tylko dwóch zawodników światowej klasy.

Obok Davida de Gei, który wydaje się oczywistym wyborem, wymienia jednak nie Paula Pogbę, a Antonio Valencię.

– Nie jestem zaskoczony, że José Mourinho twierdzi, że musi wydać więcej pieniędzy – powiedział w rozmowie z „The Times”. – Manchester United nie mają wielu światowej klasy piłkarzy.

– David de Gea jest prawdopodobnie najlepszym bramkarzem na świecie, a Antonio Valencię uważam za jednego z najlepszych prawych obrońców w Europie.

– Paul Pogba ma potencjał, by być zawodnikiem światowej klasy, a Anthony Martial i Marcus Rashford wciąż są nierówni. Poza nimi United brakuje klasowych zawodników. Mają tylko wielu piłkarzy, których nazwałbym bardzo dobrymi, takich, których oceniłbym na 7 lub 8 w skali do 10. W tej kategorii widzę Romelu Lukaku, który sobie wczoraj [w meczu z Burnley] nie radził i Jessego Lingarda, który błyszczał.

– Mówiłem już wcześniej, że cenię Lukaku jako napastnika i sądzę, że strzeli w tym sezonie 20 goli. Nie jest jednak wystarczająco dobry technicznie i zdarza mu się przechodzić obok meczów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze