Manchester United zdecydował się podnieść aż o 35 funtów cenę wejściówek dla kibiców przyjezdnych na spotkanie 1/8 Ligi Mistrzów z Sevillą. To odpowiedź na zaporowe ceny, jakich żąda hiszpański klub za wejście na swój stadion.

Manchester United planuje inkasować po 89 funtów od kibiców Sevilli, którzy zdecydują się oglądać mecz na Old Trafford. Oznacza to cenę o 35 funtów wyższą od planowanej – dokładnie tyle, ile wynosi różnica w cenie biletów dla angielskich kibiców względem listopadowego spotkania Sevilli z Liverpoolem na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

Sevilla nie łamie zasad UEFA i pobiera wyższą opłatę również od własnych kibiców. Manchester United odbiera to jednak jako niesprawiedliwe i zamierza wykorzystać zebrane w ten sposób pieniądze, by zmniejszyć obciążenie finansowe dla kibiców podróżujących do Sevilli 21 lutego.

– W obecnych okolicznościach uważamy, że nasi kibice wyjazdowi są traktowani niesprawiedliwie i zmuszeni do płacenia przesadnych cen przez gospodarzy – głosi oświadczenie klubu. – Sevilla ostatecznie nie zgodziła się na obniżenie cen do poziomu, który uważamy za rozsądny. Podjęliśmy zatem trudną decyzję o obciążeniu kibiców Sevilli taką samą kwotą, jaką muszą dopłacić nasi kibice.

Hiszpański klub przekonuje, że nie łamie regulaminu Ligi Mistrzów i będzie kontaktować się z UEFA w tej sprawie.

Dyskusja