Michael Regan / Getty Images Europe

PSG od kilku miesięcy pozostaje w kontakcie z Antonio Conte, a jego zarząd jest przekonany, że Włoch ma wszystko, co konieczne, by zastąpić Unaia Emery’ego w Paryżu – przekazał Gianluca Di Mazio, włoski dziennikarz.

Ta z pozoru niezwiązana z Manchesterem United informacja może mieć spory wpływ na przyszłość José Mourinho, co do którego od dłuższego czasu spekuluje się, że po sezonie może opuścić Old Trafford na rzecz PSG. Jeśli paryżanie zdecydują się zatrudnić Conte, którego pozostanie na Stamford Bridge wydaje się coraz mniej prawdopodobne, niewykluczone, że wpłynie to na decyzję Portugalczyka o pozostaniu w Manchesterze.

Conte od dłuższego czasu daje po sobie znać, że nie satysfakcjonuje go polityka transferowa Chelsea i nie inaczej było po zremisowanym 2:2 meczu ligowym z Arsenalem, gdy zapytano go o plany na styczeń:

– Nie proszę o wiele – powiedział. – Historia mojej pracy pokazuje, że trudno mi dostać to, o co proszę. Zawsze przychodzę do klubów, które pod względem ekonomicznym mają chude lata. Staram się wykonywać swoją pracę, tak jak klub stara się wykonywać swoją. Jeśli ktoś do nas trafi, to dobrze, a jeśli nie, to i tak będziemy grać dalej.

Paris Saint-Germain przeprowadził latem dwa najdroższe transfery w historii futbolu, ale nie zamierza zakończyć na tym wzmocnień, które mają objąć także sprowadzenie menedżera z najwyższej półki. Unai Emery prawdopodobnie zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Francji, ale w zeszłym sezonie musiał uznać wyższość Monaco, a w Lidze Mistrzów odpadł w kompromitujących okolicznościach, niwecząc czterobramkową zaliczkę z pierwszego meczu z Barceloną.

Paryżanie nigdy nie byli w pełni przekonani co do umiejętności Emery’ego, a Conte uchodzi za lepszego szkoleniowca. Co więcej, PSG byłoby prawdopodobnie pierwszym klubem w karierze Włocha, który spełniałby jego transferowe zachcianki.

Dyskusja