Getty Images

Manchester United złożył ofertę w wysokości 25 milionów funtów za pomocnika londyńskiego Arsenalu, Alexisa Sancheza – informują zgodnie Gianluca Di Marzio, dziennikarz Sky Italia, oraz dziennik “The Guardian”.

Ostatnie doniesienia sugerują, że “Czerwone Diabły” w ostatniej chwili postanowiły sprzątnąć sprzed nosa chilijskiego zawodnika drużynie prowadzonej przez Pepa Guardiolę. Warto przypomnieć, że Manchester City czyni starania o transfer 29-letniego zawodnika praktycznie od zeszłego lata. Alexis Sanchez był wówczas bliski dołączenia do “The Citizens”, jednak ostatecznie transfer nie doszedł do skutku, ponieważ Arsenal nie zdołał znaleźć zastępstwa w jego miejsce.

Chilijczyk uzgodnił już warunki kontraktu indywidualnego na poziomie 250 tysięcy funtów tygodniowo z obecnym liderem Premier League, a Man City złożył dotychczas ofertę w wysokości 20 milionów funtów za jego transfer. “Kanonierzy” jeszcze nie udzielili odpowiedzi, ale dzisiejszego dnia mieli otrzymać wyższą propozycję od klubu z Old Trafford.

Ponadto Man Utd zaoferował usługi Henricha Mchitarjana, który miałby być częścią tej transakcji i powędrować na Emirates. Mający 27 lat pomocnik nie należy w ostatnim czasie do ulubieńców Jose Mourinho, a Arsene Wenger byłby zainteresowany reprezentantem Armenii. Jedyną przeszkodą mogą być obecne zarobki Ormianina, które wynoszą 200 tysięcy funtów tygodniowo.

Dyskusja