Getty Images

Manchester City jest gotów na zrezygnowanie z transferu Alexisa Sancheza, pomocnika londyńskiego Arsenalu, ze względu na wymagania finansowe postawione przez włodarzy stołecznego klubu nawet jeśli oznaczałoby to, że Chilijczyk dołączy w styczniu do Manchesteru United – informują zgodnie brytyjskie media.

Ostatnie zainteresowanie ze strony klubu z Old Trafford, który jest gotów na zaoferowanie Henricha Mchitarjana w zamian za otrzymanie zgody na sfinalizowanie przenosin 29-letniego chilijskiego gracza zostało potraktowane bardzo poważnie przez kierownictwo “The Citizens”. Alexis Sanchez został wyceniony przez Man City na kwotę 20 milionów funtów, ale Arsene Wenger oczekuje, że potencjalnie zainteresowany klub przeznaczy 35 milionów funtów za jego piłkarza. Warto przypomnieć, że kontrakt Alexisa z klubem z The Emirates wygasa po zakończeniu obecnego sezonu.

Na Etihad zdołali dojść już do porozumienia z samym zainteresowanym w sprawie kontraktu indywidualnego, jednak ze względu na powyższe wymagani finansowe postawione przez Arsenal ostatecznie transfer może nie dojść do skutku. Man City ponadto zaakceptował fakt, że Arsenal usiądzie do rozmów tylko w sytuacji, gdy pozyska następcę swojego gracza. Arsene Wenger monitoruje uważnie progres Malcolma, skrzydłowego Girondins Bordeaux.

Ostatnie doniesienia sugerują, że Alexis Sanchez chciałby dołączyć do drużyny prowadzonej przez Pepa Guardiolę, jednak jego głównym celem jest odejście z Arsenalu jeszcze w zimowym okienku transferowym. Niewykluczone, że wobec powyższych informacji rozważy także propozycje innych klubów, w tym Manchesteru United.

Dyskusja