Jose Mourinho podczas piątkowej konferencji prasowej przyznał, że Alexis Sanchez jest fenomenalnym piłkarzem i nie wykluczył jego ewentualnych przenosin do Manchesteru United.

Ostatnie doniesienia sugerują, że “Czerwone Diabły” włączyły się do walki o transfer chilijskiego zawodnika, który znajdował się od dłuższego czasu w kręgu zainteresowań Manchesteru City. Warto przypomnieć, że obecna umowa 29-letniego gracza z Arsenalem wygasa po zakończeniu bieżącego sezonu.

– Nie sądzę, by było to etyczne czy właściwe rozmawiać tutaj o piłkarzach innych klubów – mówił Portugalczyk. – Jeśli ktoś inny podjąłby temat mojego zawodnika i otwarcie mówił o zainteresowaniu jego usługami lub brakiem zainteresowanie, to nie byłbym zadowolony. Alexis Sanchez to piłkarz Arsenalu. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w ten weekend będzie grał w barwach Arsenalu.

– Uważam, że nie powinienem podejmować tematu Alexisa. W kwestii generalnej mogę jedynie powiedzieć, że sam osobiście wspólnie z zarządem Manchesteru United nie wierzymy, że możemy zdziałać zbyt wiele w styczniowym oknie transferowym. Nie wierzymy w transfery poszczególnych piłkarzy na siłę.

– Jednak wierzymy, że są gdzieś tam zawodnicy w świecie futbolu, że gdy masz szansę na ich pozyskanie, to starasz się to uczynić, niezależnie czy mamy styczeń, marzec, czy może czerwiec. Po prostu musisz spróbować. W kwestii Alexisa Sancheza mogę jedynie powtórzyć słowa wszystkich pozostałych, że to fenomenalny piłkarz. Czuję, że nie powinienem mówić nic więcej na jego temat – mówił Mourinho.

Dyskusja