Getty Images

Antonio Conte, menedżer londyńskiej Chelsea, stwierdził, że pozyskanie Alexisa Sancheza za kwotę oscylującą w granicach 20 milionów funtów jest okazją dla jakiegokolwiek klubu Premier League.

Włoch przyznał, że sam jeszcze prowadząc Juventus próbował pozyskać chilijskiego skrzydłowego, ale ten ostatecznie reprezentując barwy Udinese wybrał ofertę Barcelony, gdzie miał okazję grać pod wodzą Pepa Guardioli, obecnie szkoleniowca Manchesteru City.

– Alexis to świetny piłkarz i jestem pewien, że doskonale zdaje sobie sprawę, że w trakcie mojego pierwszego sezonu w Juventusie próbowałem go namówić na transfer do Turynu, ale ostatecznie zdecydował się na przenosiny do Barcelony – mówił Conte. – Podziwiam wielkich zawodników i mam pełne przekonanie, że Alexis należy do tego grona piłkarzy.

– Jeśli Man City chce kupić Sancheza, to tak też uczyni, ponieważ nie mają problemów ze środkami finansowymi. Uważam, że będzie to świetna inwestycja zwłaszcza biorąc pod uwagę przywoływaną kwotę 20 milionów funtów. Alexis na dzisiejszym rynku jest z pewnością wart ok. 80-90 milionów euro – mówił Włoch.

Dyskusja