Getty Images

Rio Ferdinand obawia się, że Alexis Sanchez, pomocnik londyńskiego Arsenalu, ostatecznie wybierze ofertę Manchesteru City i możliwość ponownej gry pod wodzą Pepa Guardioli, tym samym odrzucając propozycję Manchesteru United.

Reprezentant Chile od dłuższego czasu znajduje się na celowniku “The Citizens” i był bardzo bliski przenosin do niebieskiej części Manchesteru jeszcze przed rozpoczęciem obecnego sezonu, ale ostatecznie Arsenal nie wyraził zgody na jego odejście, po tym jak sam nie zdołał sprowadzić zastępcy w postaci Thomasa Lemara.

Mimo korzystniejszych warunków finansowych zaoferowanych przez Man Utd, Ferdinand ma obawy, że Sanchez i tak postawi na grę w barwach Man City, gdzie obecnie ma większe szanse na zdobywanie trofeów.

– Rozmawiałem na temat Alexisa ze swoimi kolegami wczoraj – mówił Anglik. – Jeżeli posiada opcję przenosin zarówno do Man City, jak i Man Utd, a jednocześnie chce wygrywać trofea oraz być oceniany tej podstawie jako piłkarz, to Man City jest jego jedynym wyjściem. Zajmują pierwsze miejsce w Premier League i mają mistrzostwo kraju w kieszeni. Wciąż występują w Lidze Mistrzów.

– Zapewnili sobie udział w finale Pucharu Ligi, a do tego mają spore szanse na wygranie FA Cup. Alexis ma znacznie więcej szans na zdobywanie trofeów w barwach Man City. Do tego zna metody Pepa Guardioli, gdyż grał już pod jego wodzą. Jeżeli Pep chce go pozyskać, to jestem pewien, że Alexis będzie chciał się spotkać z nim po raz drugi w swojej karierze i tym razem wykorzystać swoją okazję.

– Man City jest o krok przed wszystkimi nie tylko pod względem punktów w tabeli, ale także stylu gry – mówił Ferdinand.

Dyskusja