Arsene Wenger, szkoleniowiec londyńskiego Arsenalu, podczas piątkowej konferencji prasowej stwierdził, że Alexis Sanchez prawdopodobnie nie przedłuży wygasającej latem umowy ze stołecznym klubem i nie wykluczył jego odejścia w styczniowym oknie transferowym.

Francuz jednak przekazał inne dobre wieści dla fanów “Kanonierów” na temat przyszłości Jacka Wilshere’a oraz Mesuta Oezila, którzy jego zdaniem mogą jeszcze zdecydować się na podpisanie nowych kontraktów z jego zespołem.

– Wszystko wskazuje na to, że Alexis Sanchez nie przedłuży swojego kontraktu z nami – mówił Wenger. – Jednak chcemy zatrzymać Wilshere’a i jeśli będziemy mieć dobrą okazję, to także Mesuta Oezila, ponieważ wtedy czeka nas znacznie mniejsza przebudowa zespołu niż gdyby cała trójka zdecydowała się na opuszczenie naszych szeregów. Nadal rozmawiamy z Mesutem i wciąż jest szansa na jego pozostanie. Jestem w tej sprawie większym optymistą niż latem.

– Cała trójka chce zdobywać trofea, ale jednocześnie zarabiać odpowiednie pieniądze za swoją grę. Piłkarze szukają właściwej kombinacji tych dwóch czynników, a wielkie kluby mogą im to zapewnić. Oczywiście Oezil zdobywał z nami trofea, ale chce także powalczyć o tytuł mistrzowski w Anglii. To normalne, kiedy grasz na tym poziomie – mówił Francuz.

Dyskusja