Manchester United jest gotów uczynić Alexisa Sancheza najlepiej opłacanym piłkarzem Premier League z tygodniówką na poziomie 350 tysięcy funtów – informuje dziennik “Daily Mail”.

Jose Mourinho zdaje sobie sprawę, że ewentualne sprowadzenie chilijskiego skrzydłowego będzie oznaczać, że klub zrezygnuje z potencjalnych letnich transferów Antoine’a Griezmanna z Atletico Madryt, oraz Garetha Bale’a z Realu Madryt. Obaj piłkarze byli długoterminowymi celami transferowymi klubu z Old Trafford, a Francuz był nawet bardzo bliski gry dla Man Utd jeszcze przed rozpoczęciem obecnego sezonu.

Sanchez jednak może zostać najlepiej opłacanym piłkarzem na Wyspach, niezależnie czy wybierze grę dla Man Utd czy jednak Man City. “The Citizens” przekazali już samemu zainteresowanemu, że jeśli ten poczeka do lata, to zgarnie pakiet warty nawet 70 milionów funtów w swojej tygodniówce oraz potencjalnych bonusach.

Jednak Man Utd wspólnie z Mourinho jest gotów na zaoferowanie jeszcze atrakcyjniejszych warunków finansowych, które Man City obecnie nie jest w stanie wyrównać. Ponadto “Czerwone Diabły” są gotów na przeznaczenie 30 milionów funtów na jego transfer już teraz w styczniu i nie mają zamiaru czekać do lata. Warto przypomnieć, że Chilijczyk chce jak najszybciej opuścić szeregi klubu z Emirates.

Reprezentanci Alexisa Sancheza są świadomi propozycji ze strony 20-krotnych mistrzów Anglii. W ostatnim czasie portugalski menedżer podkreślał, że Man City dysponuje większą siłą na rynku transferowym i pod względem finansowym nie potrafi walczyć na równo z Pepem Guardiolą. Mourinho pośrednio narzucał presję na Eda Woodwarda.

Jednak zgodnie z ostatnimi spekulacjami, Portugalczyk otwarcie obiecał, że jeśli Woodward sprowadzi Sancheza na Old Trafford, to ten przestanie krytykować politykę transferową Man Utd i nie będzie publicznie wypowiadał się na temat potrzeby wzmocnień swojego zespołu. To oznacza, że sprowadzenie 29-letniego gracza Arsenalu zakończy zainteresowanie usługami Antoine’a Griezmanna oraz Garetha Bale’a. Ponadto Man Utd nigdy więcej nie podejmie tematu ewentualnego powrotu Cristiano Ronaldo.

Dyskusja