Wypożyczenia

Mourinho rozważy wypożyczenie Tuanzebe

ManUtd.com

Jose Mourinho podczas piątkowej konferencji prasowej przyznał, że rozważy ewentualne wypożyczenie Axela Tuanzebe do końca bieżącego sezonu.

Mający 20 lat wszechstronny defensor rozegrał zaledwie trzy spotkania w obecnym sezonie w zespole prowadzonym przez portugalskiego szkoleniowca, po tym jak udanie wdarł się do pierwszej drużyny w końcówce poprzednich rozgrywek w zeszłym sezonie.

Ostatnie doniesienia sugerują, że kilka klubów monitoruje sytuację młodego piłkarza “Czerwonych Diabłów”, jednak w grę wchodzi tylko wypożyczenie, gdyż sztab szkoleniowy wspólnie z Mourinho wysoko cenią sobie umiejętności oraz potencjał Tuanzebe.

– Axel to bardzo dobry piłkarz, który nie ma zbyt wielu okazji na grę w Man Utd – mówił Portugalczyk. – Jednak nadal jest naszym piłkarzem i tak też pozostanie w przyszłości. Nie ma żadnych szans, że zrezygnujemy z tak utalentowanego chłopca. Z drugiej strony rozważamy różne scenariusze i w grę wchodzi wypożyczenie do końca sezonu.

– Jednak jesteśmy trochę zmartwieni takim ruchem ze względu na nasze częste problemy z kontuzjami w defensywie i niewykluczone, że będziemy potrzebować Axela w najbliższej przyszłości. Eric Bailly nadal jest kontuzjowany, a pozostali także miewają swoje urazy. Z tego powodu opóźniamy decyzję w tej sprawie i prawdopodobnie przeczekamy do ostatniego dnia stycznia.

– Jeśli mamy podjąć właściwą decyzję, to tylko w końcówce stycznia. Prawdopodobnie koniec miesiąca, gdy nie będziemy mieli problemów z kontuzjami, a do tego Eric Bailly będzie do naszej dyspozycji. Wobec takiej sytuacji, prawdopodobnie wypożyczenie Axela Tuanzebe będzie dla niego dobrym rozwiązaniem. To piłkarz, którego bardzo lubimy – mówił Mourinho.

Zobacz komentarze