Jose Mourinho podczas piątkowej konferencji prasowej przyznał, że rozważy ewentualne wypożyczenie Axela Tuanzebe do końca bieżącego sezonu.

Mający 20 lat wszechstronny defensor rozegrał zaledwie trzy spotkania w obecnym sezonie w zespole prowadzonym przez portugalskiego szkoleniowca, po tym jak udanie wdarł się do pierwszej drużyny w końcówce poprzednich rozgrywek w zeszłym sezonie.

Ostatnie doniesienia sugerują, że kilka klubów monitoruje sytuację młodego piłkarza “Czerwonych Diabłów”, jednak w grę wchodzi tylko wypożyczenie, gdyż sztab szkoleniowy wspólnie z Mourinho wysoko cenią sobie umiejętności oraz potencjał Tuanzebe.

– Axel to bardzo dobry piłkarz, który nie ma zbyt wielu okazji na grę w Man Utd – mówił Portugalczyk. – Jednak nadal jest naszym piłkarzem i tak też pozostanie w przyszłości. Nie ma żadnych szans, że zrezygnujemy z tak utalentowanego chłopca. Z drugiej strony rozważamy różne scenariusze i w grę wchodzi wypożyczenie do końca sezonu.

– Jednak jesteśmy trochę zmartwieni takim ruchem ze względu na nasze częste problemy z kontuzjami w defensywie i niewykluczone, że będziemy potrzebować Axela w najbliższej przyszłości. Eric Bailly nadal jest kontuzjowany, a pozostali także miewają swoje urazy. Z tego powodu opóźniamy decyzję w tej sprawie i prawdopodobnie przeczekamy do ostatniego dnia stycznia.

– Jeśli mamy podjąć właściwą decyzję, to tylko w końcówce stycznia. Prawdopodobnie koniec miesiąca, gdy nie będziemy mieli problemów z kontuzjami, a do tego Eric Bailly będzie do naszej dyspozycji. Wobec takiej sytuacji, prawdopodobnie wypożyczenie Axela Tuanzebe będzie dla niego dobrym rozwiązaniem. To piłkarz, którego bardzo lubimy – mówił Mourinho.

Dyskusja