Jose Mourinho nie wierzy, że ewentualne pozyskanie nowych piłkarzy w styczniowym oknie transferowym pomoże Manchesterowi United w walce o tytuł mistrzowski w obecnym sezonie.

Menedżer Man Utd zachował ostrożność w temacie potencjalnego transferu Alexisa Sancheza, przyznając, że klub zwykle preferuje dokonywanie poważniejszych wzmocnień w letnim oknie transferowym, ale każdy na Old Trafford zdaje sobie sprawę, że nie można przejść obojętnie wobec okazji nadarzającej się w połowie sezonu.

– Na tym etapie sezonu nie sądzę, że chodzi o rynek transferowy – mówił Mourinho. – Mamy wiele silnych zespołów w Premier League i to nas odróżnia od pozostałych lig, gdzie czołowym drużynom trudno jest gubić punkty. Ponadto mamy do czynienia z ogromną różnicą punktową pomiędzy liderem, a drugim miejscem. Man City posiada bardzo komfortową przewagę i może na niej polegać. Tego typu sytuacja zapewnia spokój, ale jednocześnie ściąga presję z klubów, próbujących dogonić lidera. Byłem już w takiej sytuacji.

– Nie sądzę, że jakikolwiek klub w czołówce jak Chelsea, Liverpool czy Tottenham myślą, że wydadzą sporo pieniędzy na transfery w styczniu i nagle zmniejszą stratę punktową. Tutaj nie chodzi o transfery. W obecnej sytuacji należy skupić się na wygrywaniu meczów, regularnym zbieraniu punktów i obserwowaniu sytuacji w dalszej części sezonu.

– Zwykle staramy się poprawić jakość swojego składu każdego lata i skupiamy się na wzmocnieniu każdej formacji. Możemy mieć trzy cele transferowe – obrońca, pomocnik oraz ofensywny piłkarz, ale jeśli pozyskamy jednego z nich, to nie musimy robić tego samego latem, dlatego wtedy skupimy się na sprowadzeniu dwóch zawodników.

– Jeśli zdecydujemy się teraz na jakiś ruch, to musi być on właściwy dla Man Utd. Jeśli do tego dojdzie, to wspaniale. Jednak jeśli nie uda się niczego osiągnąć pod tym względem, to i tak będę szczęśliwy, ponieważ jestem zadowolony ze swojego obecnego składu.

Ostatnie spekulacje sugerowały, że w potencjalny transfer Alexisa Sancheza miałby zostać włączony Henrich Mchitarjan, który ponownie nie może liczyć na zbyt wiele szans pod wodzą Jose Mourinho. Portugalczyk zasugerował, że każdy piłkarz “Czerwonych Diabłów” ma swoją wartość, ale jednocześnie dodał, że Ormianin może zagrać przeciwko Stoke City.

– Każdy piłarz ma swoją cenę. Nikt nie jest nietykalny, dlatego jeśli okno transferowe jest otwarte, to każdy klub ma prawo interesować się naszymi graczami. Jednak ostateczna decyzja należy do nas. Jednak Henrich Mchitarjan jest bardzo dobrym zawodnikiem i grał w naszym ostatnim pucharowym meczu. Niewykluczone, że zagra w poniedziałek – mówił Mourinho.

Dyskusja