Po meczu ze Stoke znany z tego, że twierdzi, że nie wypowiada się o zawodnikach innych klubów, José Mourinho skomentował spekulacje transferowe dotyczące Alexisa Sáncheza. Odniósł się także do sytuacji Henricha Mchitarjana, który może zostać włączony w transfer Chilijczyka, i Axela Tuanzebe, który może niebawem odejść na wypożyczenie.

Alexis Sánchez

– Nie jestem w tej sprawie pewny siebie, ale niepewny też nie. Jestem po prostu zrelaksowany. Wiemy, że jest zawodnikiem Arsenalu i może tam zostać, ale wiemy też, że może odejść, a jeśli tak się stanie, to myślę, że mamy szanse na transfer. Sądzę jednak, że takim piłkarzem jak on interesuje się więcej dużych klubów. Kto wie? Myślę, że pan Wenger, pan Gazidis [dyrektor generalny Arsenalu] i on sam wiedzą, co się stanie. Ja, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Dziś byłem kompletnie odseparowany od tego wszystkiego, skupiłem się na meczu i nie martwiłem się niczym innym. Nie zamierzam rozmawiać o hipotetycznych sytuacjach. Sánchez jest zawodnikiem Arsenalu i może nim pozostać, więc myślę, że nie powinienem o nim rozmawiać.

Henrich Mchitarjan

– On jest naszym zawodnikiem, więc mogę o nim rozmawiać. Jest piłkarzem, którego lubię, ma wysokie umiejętności i może wiele nam dać. Jeśli zostanie z nami, będziemy mieli bardzo dobrego gracza, który dobrze zaczął ten sezon, ale później nieco się pogubił. W zeszłym roku był jednak dla nas ważnym zawodnikiem i pomógł nam zdobyć Ligę Europy, więc zobaczymy, co się wydarzy. Czy zostanie włączony w transfer i nas opuści? To możliwe, ale możliwe jest też, że z nami zostanie. Musimy go chronić, więc musimy się upewnić, czy z nami zostanie czy od nas odejdzie. Rynek jest otwarty. Szkoda, że okno transferowe zamyka się dopiero pod koniec miesiąca. Powinno zamknąć się jutro.

Axel Tuanzebe

– Mam skład złożony z 22 piłkarzy i chcę tych 22 piłkarzy utrzymać. Z uwagi na to, że chcę zrobić z tego dzieciaka dobrego piłkarza, a nie daję mu tyle szans, co Scottowi McTominayowi, Axel Tuanzebe odejdzie na wypożyczenie. Gra na pozycji, na której mamy wielu piłkarzy. Dziś na ławce rezerwowej siedzieli Marcos Rojo i Victor Lindelöf, a Bailly wciąż jest kontuzjowany, więc Axel nie dostaje szans i jest prawdopodobnie jedyną osobą, którą mogę otworzyć drzwi na grę w innym miejscu. Wierzę, że ma naprawdę duży talent, ale potrzebuje gry. My jednak potrzebujemy piłkarzy, bo gramy w Lidze Mistrzów, FA Cup i Premier League. Muszę utrzymać szeroką kadrę.

Dyskusja