Laurence Griffiths / Getty Images Europe

Arsene Wenger, menedżer londyńskiego Arsenalu, przyznał podczas konferencji prasowej, że przenosiny Alexisa Sancheza do Manchesteru United są wielce prawdopodobne tak samo, jak ewentualny transfer Henricha Mchitarjana na The Emirates.

– Pracuję nad transferami od ponad 30 lat i przenosiny Alexisa do Man Utd są wielce prawdopodobne – mówił Francuz. – Jednak pamiętajcie, że w każdej chwili, każdej minucie może dojść do zerwania rozmów. Tak wygląda dzisiejszy rynek transferowy. Jeśli dany transfer nie jest dopięty na ostatni guzik, to należy brać pod uwagę wszystkie scenariusze. Tego typu rzeczy nigdy nie są zagwarantowane.

– Według moich ostatnich informacji Henrich Mchitarjan może przejść do Arsenalu. Istnieje taka możliwość, ponieważ lubimy tego zawodnika. Graliśmy wielokrotnie przeciwko niemu w czasach jego występów w barwach Borussii Dortmund. Henrich zdecydowanie doceniał nasz styl gry oraz filozofię naszej drużyny. Z pewnością uwielbia Arsenal.

– Jego ewentualna pensja nie będzie dla nas problemem. Słuchajcie w tym przypadku prawdopodobnie dojdzie do wymiany piłkarzy, gdzie nawzajem się zastąpią. Czy nadal będziemy aktywni na rynku transferowym? Tak.

– Nie jesteśmy w stanie konkurować finansowo z Man Utd czy Man City, ale to nie oznacza, że nie możemy z nimi rywalizować na boisku. Kwestie finansowe nie będą dla nas wymówką, gdy ponownie zmierzymy ze sobą siły na boisku. Jednak nie jest tajemnicą, że oba kluby z Manchesteru dysponują większą siłą finansową na rynku transferowym.

– Nie chciałbym komentować liczb zaoferowanych przez United Alexisowi Sánchezowi, ponieważ to ich problem. Jeżeli jednak podjęli taką decyzję… to szanuję Man Utd, ponieważ generują środki finansowe na nowych zawodników oraz ich pensję ze swoich własnych źródeł. Trzeba to uszanować.

– Ostateczna decyzja ile są w stanie zaoferować danemu piłkarzowi należy już do nich. Generalnie Man Utd jest klubem bardzo dobrze zarządzanym nie tylko pod względem finansowym, ale także sportowym. Z tego powodu nie mam żadnych obiekcji do kwot, które zamierzają przeznaczyć na transfer Alexisa.

– Nie mam również żadnego problemu z Alexisem, który do samego końca był dla nas niesamowity. Trenował wczoraj z pierwszym zespołem i dawał z siebie wszystko. Nie możesz kwestionować jego profesjonalizmu czy oddania. To 29-letni zawodnik i kolejny kontrakt będzie dla niego bardzo istotny – mówił Wenger.

Dyskusja