manutd.com

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Alexis Sánchez w końcu został zaprezentowany jako zawodnik Manchesteru United. Chilijczyk trafił na Old Trafford w ramach bezpośredniej wymiany za Henricha Mchitarjana i podpisał z klubem kontrakt obowiązujący do 2022 roku.

– Jestem niezwykle podekscytowany dołączeniem do największego klubu na świecie – powiedział Sánchez. – W Arsenalu spędziłem niesamowite trzy i pół roku i przynoszę ze sobą bardzo pozytywne wspomnienia związane z tym świetnym klubem i jego kibicami. Szansa gry na tym historycznym stadionie i współpracy z José Mourinho były czymś, czego nie mogłem odrzucić. Jestem dumny z bycia pierwszym Chilijczykiem, który zagra w pierwszym zespole United i mam nadzieję, że pokażę naszym fanom na całym świecie, dlaczego chciano mnie tutaj sprowadzić.

José Mourinho powiedział:

– Alexis jest jednym z najlepszych ofensywnych piłkarzy na świecie i dopełni naszą bardzo młodą i utalentowaną formację ataku. Wprowadzi do zespołu swoje ambicje, nieustępliwość i osobowość, czyli atuty, które czynią go piłkarzem na miarę Manchesteru United i zawodnikiem, który uczyni klub silniejszym, a kibiców dumnych z wymiaru i prestiżu zespołu, któremu kibicują.

– Chciałbym życzyć Henrichowi samych sukcesów i szczęścia na nowej drodze, a jestem pewien, że je dostanie. Jest zawodnikiem, którego nie zapomnimy, zwłaszcza za jego wkład w nasz triumf w Lidze Europy.

Dyskusja