Alex Livesey / Getty Images

Patrice Evra, były piłkarze Manchesteru United, postanowił wrócić na Wyspy Brytyjskie. Mający 36 lat francuski obrońca związał się na zasadzie “wolnego transferu” z ekipą West Ham United, prowadzoną przez Davida Moyesa.

West Ham sfinalizował przejście Evry dość niespodziewanie i szybko, uprzedzając Everton, który także wyrażał zainteresowanie doświadczonym Francuzem. Defensor otrzyma koszulkę z numerem 27 i może zadebiutować już w weekend, podczas pojedynku z Watford.

– Jestem naprawdę szczęśliwy dołączając do “Młotów” i mogąc wrócić do Premier League. “I love this game!” – mówił wyraźnie podekscytowany Evra. – Jestem wdzięczny działaczom West Ham, menedżerowi i piłkarzom, którzy już zdążyli zgotować mi powitanie. Jestem szczęśliwy, tak po prostu. Nawet nie wiecie jakie to wspaniałe uczucie obudzić się rano ze świadomością, że masz dziś trening i zobaczysz nowych kolegów z drużyny.

W Londynie Francuz ponownie będzie mógł pracować wspólnie z Davidem Moyesem, który przejął stery Manchesteru United w sezonie 2013/2014, pod koniec udanej przygody 36-latka z ekipą “Czerwonych Diabłów”. Łącznie Evra spędził na Old Trafford osiem i pół roku, stając się jedną z najbardziej barwnych postaci w historii angielskiej Premier League.

Dyskusja