arsenal.com

Henrich Mchitarjan podkreślił, że nie musi udowadniać swojej wartości po odejściu z Manchesteru United do londyńskiego Arsenalu, podkreślając, że rozpoczął nowe życie w Londynie.

Warto przypomnieć, że 29-letni gracz opuścił szeregi klubu z Old Trafford w ramach wymiany za Alexisa Sancheza, byłego już skrzydłowego “Kanonierów” i tym samym zakończył swój dość nieudany epizod w barwach Man Utd. Jose Mourinho sprowadził Ormianina w 2016 roku z Borussii Dortmund, jednak nigdy tak naprawdę nie przekonał się do jego umiejętności.

– Nie mam zamiaru szukać wymówek – mówił Mchitarjan. – Jednocześnie nie mam zamiaru nikogo winić. Rozpocząłem nowy rozdział w swoim życiu, a także piłkarskiej karierze i jestem bardzo szczęśliwy z możliwości gry dla Arsenalu. Byłbym zachwycony, gdyby udało mi się tutaj osiągnąć więcej niż w Manchesterze. Nie muszę nikomu niczego udowadniać. Chcę tylko czerpać przyjemność z gry w piłkę i prezentować najwyższą formę. Zobaczymy dokąd mnie to zaprowadzi.

– Zawsze uwielbiałem styl gry Arsenalu, a także sposób w jaki Arsene Wenger traktuje swoich piłkarzy. Zawsze gdzieś darzyłem sympatią Arsenal i jego otoczenie, więc możliwość reprezentowania barw tego klubu jest niczym spełnienie marzeń. Jestem kibicem Arsenalu, i jednocześnie cieszę się, że mogę tutaj grać – mówił były pomocnik Man Utd.

Dyskusja