AFP

Jose Mourinho przekazał, że poprawa formy Luke’a Shawa oznacza, że ten prawdopodobnie będzie piłkarzem Manchesteru United przez wiele kolejnych lat.

Portugalczyk wielokrotnie krytykował postawę 22-letniego zawodnika w przeszłości, jednak ten w ostatnim czasie notuje udane występy na lewej stronie boiska i stał się pewnym punktem drużyny z Old Trafford. Man Utd aktywował już klauzulę rocznego przedłużenia umowy Anglika, ale Mourinho jest pewien, że klub wkrótce zaoferuje nowy długoterminowy kontrakt jego podopiecznemu.

– W kwestii Luke’a mamy do czynienia z ewolucją danego piłkarza lub jej brakiem – mówił szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów”. – Myślę, że nazywacie to “wykorzystaniem potencjału”. Właśnie z tym się mierzymy. Znam Shawa odkąd pojawił się na boiskach Premier League w barwach Southampton, więc znam jego jakość, a także możliwości.

– Czy mógł podążać w kierunku, w którym chcę oglądać swoich zawodników nie tylko podczas meczów, ale także w trakcie sesji treningowych, mających miejsce w środku tygodnia? Myślę, że włożył w to ogromny wysiłek. Warto zwrócić uwagę, że od kilku miesięcy nie zmaga się z drobnymi urazami, które czasem mogą przystopować proces ewolucji, więc jestem bardzo zadowolony z tego powodu.

– Uważam, że naturalną tego konsekwencją jest fakt, że otrzyma swój nowy kontrakt i będzie piłkarzem Manchesteru United przez wiele kolejnych lat – mówił Mourinho.

Dyskusja