Kadra

Mourinho: Shaw będzie piłkarzem Man Utd jeszcze przez wiele lat

Getty Images

Jose Mourinho przekazał, że poprawa formy Luke’a Shawa oznacza, że ten prawdopodobnie będzie piłkarzem Manchesteru United przez wiele kolejnych lat.

Portugalczyk wielokrotnie krytykował postawę 22-letniego zawodnika w przeszłości, jednak ten w ostatnim czasie notuje udane występy na lewej stronie boiska i stał się pewnym punktem drużyny z Old Trafford. Man Utd aktywował już klauzulę rocznego przedłużenia umowy Anglika, ale Mourinho jest pewien, że klub wkrótce zaoferuje nowy długoterminowy kontrakt jego podopiecznemu.

– W kwestii Luke’a mamy do czynienia z ewolucją danego piłkarza lub jej brakiem – mówił szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów”. – Myślę, że nazywacie to “wykorzystaniem potencjału”. Właśnie z tym się mierzymy. Znam Shawa odkąd pojawił się na boiskach Premier League w barwach Southampton, więc znam jego jakość, a także możliwości.

– Czy mógł podążać w kierunku, w którym chcę oglądać swoich zawodników nie tylko podczas meczów, ale także w trakcie sesji treningowych, mających miejsce w środku tygodnia? Myślę, że włożył w to ogromny wysiłek. Warto zwrócić uwagę, że od kilku miesięcy nie zmaga się z drobnymi urazami, które czasem mogą przystopować proces ewolucji, więc jestem bardzo zadowolony z tego powodu.

– Uważam, że naturalną tego konsekwencją jest fakt, że otrzyma swój nowy kontrakt i będzie piłkarzem Manchesteru United przez wiele kolejnych lat – mówił Mourinho.

Zobacz komentarze