Oceny

ManUtd.pl ocenia: niewykorzystane sytuacje się mszczą

Mark Runnacles / Getty Images Europe

“Czerwone Diabły” niespodziewanie przegrały wyjazdowe spotkanie z Newcastle United (0:1). Pomimo kilku wyśmienitych okazji, podopieczni Jose Mourinho nie zdołali pokonać bramkarza rywali. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami piłkarzy Manchesteru United, których dokonał jeden z redaktorów ManUtd.pl.

David de Gea – byłby to kolejny wyśmienity występ Hiszpana, gdyby nie stracona bramka. David już w początkowych minutach uratował zespół przed stratą bramki, broniąc potężne uderzenie z linii pola karnego. W 65. minucie przy strzale Mattiego Ritchie nie miał jednak żadnych szans. Ocena: 7

Antonio Valencia – z początku niewidoczny i cofnięty. Dopiero w drugiej połowie zaczął bardzo mocno podłączać się do akcji ofensywnych. Widać było, że ciężko mu szła współpraca z Martialem. Po wejściu Juana Maty Ekwadorczyk momentalnie się ożywił. Bez błędów w obronie, choć wykonał jeden brzydki faul w środkowej strefie boiska. Ocena: 6

Chris Smalling – był to słaby występ Anglika. Pierwszym błędem był faul na rywalu w polu karnym, ale na jego szczęście sędzia nie odgwizdał jedenastki. W drugiej połowie pozwolił, aby Gayle w polu karnym zgrał piłkę do Matta Ritchie, po czym ten strzelił bramkę. Powinien się lepiej zachować w tej sytuacji i nie dopuścić do podania. W 64. minucie otrzymał żółtą kartkę za symulowanie faulu. Bez kontaktu z rywalem zanurkował tuż przed oczami sędziego. Ocena: 4

Phil Jones – solidniejszy występ niż drugiego stopera. Jones wystrzegał się błędów i nie dopuścił ze swojej strony do zagrożenia pod bramką. Gdy Ritchie strzelał gola, Phil pilnował innego piłkarza Newcastle i nie zdążył zablokować strzału. Ocena: 6

Ashley Young – bardzo aktywny na lewej stronie. Większość meczu podłączał się do akcji ofensywnych i nie dopuścił do zagrożenia ze swojej strony boiska. Pomimo częstych wizyt pod polem karnym przeciwnika, nie wykonał żadnego dośrodkowania, które mogłoby zakończyć się bramką. Przeprowadził jeden indywidualny rajd zakończony celnym strzałem na bramkę. Ocena: 6,5

Nemanja Matić – Serb wyróżnił się dziś tylko w jednej akcji, gdy wykonał doskonałe prostopadłe podanie, dzięki któremu Martial znalazł się oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Po stracie bramki próbował podłączać się do akcji ofensywnych, ale nie przynosiło to żadnego skutku. Został zmieniony w 77. minucie. Ocena: 5,5

Paul Pogba – próbował dyrygować grą ze środka pola, jednak niewiele z tego wynikało. Dobrze rozciągał grę do bocznych sektorów boiska oraz utrzymywał się przy piłce w środkowej strefie, ale nie wykreował żadnej klarownej sytuacji kolegom z drużyny. Czasami wydawało się, że zwalnia tempo gry. Zawalił przy akcji bramkowej dla Newcastle, gdyż dopuścił do zgrania piłki w pole karne. Jose Mourinho nie był zadowolony z jego postawy na boisku i postanowił go zmienić po stracie gola. Francuz rozegrał 66 minut. Ocena: 5

Jesse Lingard – zagrał na pozycji numer 10 i kolejny raz nie wywiązał się ze swoich obowiązków, gdyż nie wykreował żadnej sytuacji partnerom z zespołu. Próbował być aktywny i dużo biegał, jednak nie przyniosło to żadnego skutku. Oddał jeden niegroźny strzał na bramkę rywala. Zdecydowanie brakowało gry kombinacyjnej w jego wykonaniu. Akcje ofensywne były powolne i przewidywalne. Jesse opuścił boisko wraz z Pogbą, czyli rozegrał 66 minut. Ocena: 5

Anthony Martial – Francuz zmarnował 100% sytuacje. W pierwszej połowie otrzymał prostopadłe podanie od Maticia i w sytuacji sam na sam strzelił lekko po ziemi, w łatwy sposób do obrony dla bramkarza. W drugiej połowie po rzucie rożnym piłka spadła mu pod nogi kilka metrów od bramki i wydawało się, że umieszczenie jej w siatce to czysta formalność, jednak Martial został dwukrotnie zablokowany przez zawodników gospodarzy stojących na linii bramkowej. Bezbarwna pierwsza połowa, gdzie grał na prawej stronie. W drugiej połowie przeszedł na lewe skrzydło i aktywnie uczestniczył w akcjach ofensywnych. Powinien był wykorzystać choć jedną sytuację. Ocena: 5

Alexis Sanchez – próbował grać cały czas do przodu, ciągnął zespół do ofensywy, wdawał się w wiele dryblingów, które wygrywał. W 54. minucie przeprowadził wyśmienitą indywidualną akcję mijając czterech rywali na bardzo małej przestrzeni w polu karnym, po czym jego strzał po rykoszecie trafił w boczną siatkę. Niecałe trzy minuty później dostał świetną piłkę od Lukaku, gdzie miał pustą bramkę, ale zawahał się i nie strzelił z pierwszej piłki. Strzał po poprawieniu sobie piłki został zablokowany przez wracającego obrońcę Newcastle. Zawodnik tej klasy powinien był taką sytuację wykorzystać. Ocena: 5,5

Romelu Lukaku – chciał być aktywny, przez co często cofał się po piłkę lub schodził w boczne sektory boiska. Strzelił bramkę głową, jednak sędzia wcześniej odgwizdał faul, uznając że Belg nieprzepisowo odepchnął rękoma wyskakującego w górę przeciwnika. Ożywił się po zejściu Lingarda, gdyż pozycję za jego plecami zajął Alexis, który lepiej z nim współpracował. Efektem było bardzo ładne podanie do Alexisa, który powinien zdobyć bramkę. Ocena: 6

Rezerwowi:

Michael Carrick (za Paula Pogbę w 66. minucie) – był mało widoczny. Bardziej starał się asekurować wysoko wychodzących bocznych obrońców i zapobiegać kontratakom, niż samemu podłączać się do ofensywy. Nie pokazał nic szczególnego. Ocena: 5

Juan Mata (za Jesse Lingarda w 66. minucie) – zajął miejsce na prawym skrzydle. Był bardzo aktywny, doskonale zgrywał się z Valencią i Alexisem. Przyspieszał akcje, szybko grał piłką, wymienił kilka fajnych klepek. Zanotował także jeden bardzo dobry powrót pod swoje pole karne, gdzie odzyskał i wyprowadził piłkę. Ocena: 6

Scott McTominay (za Nemanję Maticia w 77. minucie) – wszedł z zadaniem ożywienia środka pola i wywiązał się ze swojego zadania. Grał krótko, ale pokazał waleczność i do ostatnich sekund próbował atakować bramkę przeciwnika, dzięki czemu brakowało niewiele do zdobycia bramki na wagę punktu. Ocena: 6